Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.03.14, 19:37   #42
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131253
Aldığı Teşekkür: 42631
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Nerede Oy Kullanacağım?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Çengelli İğne

Oyum onlara gidiyorsa o benim değil sistemin bir hilesi bir sorunudur. Bizim eylemimiz olmadığı bir alanda bizi suçlamanız zaten abesle iştigaldir..

Atatürk sandıkla gelmedi ki abi devrimle geldi. Sandıkla gelmek başka devrimle gelmek başka.. Ayrıca evet oy verenler bizden daha suçludur. Yüzde 50'lik kesimin içinde ben bulunmadım..
Interesan degilmi?.
Daha dün Geliboluyu konusurken, simdi Sistemin yanlis oldugunu konusuyoruz?.

Simdiye kadar daha Cömert davranip, Cumhuriyet kuruldugunda hep 4%´in okuma yazma oldugunu söylüyordum, simdi sadece Real 3% dedi diye 3%´´e düsmeyecegim.

% Problemde degil burada, bu %´lerin nasil kullanildigi!.

Sayet bilgiyi O kadar degerlendiripte, Isvicredeki gibi, bir sistemi ayakta tutabilmis olsaydik, dünden hemen O sisteme gecilmesini isterdim.

Burada her Köyün bile Topsahasi oldugu gibi, Isvicrede, her Köyün Atispavyonu oldugunu onutmayalim.

Mustafamiz bile, bir sistemin icindeyken, Konstatinobelde bulunan Cübbeliler Kislasini, yerle bir etmisti, bu Emir üzerine yapildi!.

Belki Mustafamizi Devrimci olarak görebilirsin, sayet bu sistem *****lari ve Danalari Dogu Anadoluya sokmus olsaydi, Sütcü Imam gibi, herkes Silahlara sarilmasi, Kurtulus Savasini baslatmasi göreviydi!.

Yüzbasi olarak olan Tecrübesinden bu yolu secip, Halk´i mobilize yapip, Kurtulus savasini baslatti!.

Eger Fanatik, sapik bir lider olsaydi, Savasi Makedonyaya kadar getirebilirdi!.
Halbuki bunu yapmadi, Reformlar getirerek, ilk önce bu Temelin saglamlanmasini istedi!.

Bizlerde burada Fedakarliklarda bulunduk, Bulgaristan topraklarinda kalan Varligimizi, hice saydik.

Dedelerim, seneler sonrasina, halen Bulgaristan topraklarinda kalan Soydaslarimizi, Memlekete getirmekle Mesguldüydüler.

Iyi güzelde, artik Okuma yazma orani yükselmis olsa bile, Tarihimiz üzerine neden ayrintili yazilar yok?.

Neden Osmanli zamaninda, Yünanlarin ve Yahudilerin yönetim seklinde yasadigimiz acik olarak yazilmiyor?.

1496´da ispanyaya yaptiklari Ihanete Ispanya dayanamamis, Ingilizlere verdikleri bilgilerden, Azteklerin altinlarini Ingilizler gasp ettiklerini anladiklarinda, bunlara ya ölürsünüz, yada dininizi birakirsiniz denmisti!.

Tevrati bir gözünün önüne getirirsen, Vatan namina Fuhusluk bile Kahramanlik ilan edilmis!.

Burada Osmanli kiraliyetine kendini Köle olarak satan tevratcilar, kisa zamanda Osmanlinin basini ellerine alarak*, bunu Isole etmneye basarmislardi!.
(*Her iki anlamda)

Böylelikle yeniden Temele sahip olan Hashasiler, Osmanliyi kullanip, her yönetici pozisyona gecip, Osmanliyi yönetmeye baslamislardi, daha dogrusu Kene gibi, Kanini emmeye!.

Ayni simdiki oldugu gibi, Dini alet yapip, Bebeklerin bile Riskini ayakkabi kutularina koyup, kanini emdikleri gibi!.

Yoksa neden Mavi Marmara olayinda, Hashasilerin takibine vaz gecildi?.
Su Mavi Marmara olayina dogru düzgün bir baksana, ne kararlar alindi?.
Kararin altinda, kimlerin Imzasi var?.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.