Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.03.14, 22:04   #44
Hasat
Süper Üye

Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 153
Ettiği Teşekkür: 8748
Aldığı Teşekkür: 12916
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Nerede Oy Kullanacağım?

Evimize taşındığımızda yeni adresimizde oy kullandık yani seçmen kütüğünde kendi evimizde görünüyoruz. Referandumda kontrol etmedik rehavetten midir nasılsa bu adreste oy kullandık rahatlığı mıdır bilinmez. Neyse oy kullanmaya çeyrek kala baktık adresimizde biz yokuz ve itiraz işinde çok geç kalmıştık. Ufak çaplı bir araştırmada öğrendik ki malum partiden olmayan pek çok kişi adreslerinde görünmüyorlar. Diyorum ki tamam bizim evde başka aile görünüyor biz nerdeyiz ?

Duman olup uçmadık ya 4 kişi mutlaka bir adresteyiz. Bana de ki eski adrestesiniz de tamam o okula gideyim, oy kullanmaya hayır diyor yetkili, yoksunuz. Gel de çıldırma. Biz ailecek yok olmuşuz. Ama vergimi keserken yok etmemişler bizi.

Tabiki ilk işi yanlışı düzelttik ama seçim günü çok kötü oldum ben nasıl bu oyuna gelirim diye. Ayakta uyuttular bizi.

Beni gerçek hayatta tanıyanlar bilir alenen söylerim Türk milliyetçisiyim milliyetçi kelimesini duyan mhp ye yamar cemaatçiler chp ye. Ama bu konuda partiler arasında tam bir temsilci yok.

Şu an bu ülkede sağcı solcu falan yok akp liler ve olmayanlar var. Akp liler karınca gibi çalışıyorlar seçim öncesi hiçbiri oy verme işini sektirmiyor. Bizimkilerse ya oy kullanmaya gitmiyor yada benim gibi gidemiyor.

Şimdi particlik zamanıda değil bulunduğunuz ilde chp nin adayı kuvvetliyse chp ye, mhp nin adayı kuvvetliyse mhp ye oy verme zamanı ki oylar bölünmesin belediyeler akp nin elinden alınabilsin.

Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.