Konu: Sekiz Gün
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.03.14, 10:38   #1
Deniz
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 389
Ettiği Teşekkür: 14441
Aldığı Teşekkür: 15355
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Sekiz Gün

SEKİZ GÜN

Nedense ben hep dokuzun kutsallığına inanmışımdır.

Seçime dokuz gün kala Yenigün için bir söyleşiye dinleyici olarak katıldım,
Benim için oldukça yararlı oldu. Neden derseniz yaşantıma dönüp arkama baktığımdan. Bugüne kadar bir alevi dedesi veya dedeleri canları toplayıp böyle bir şöylesi sunmamışlardı .
Dedem araştırma yapmış, not almış dilin döndüğü kadar Nevruzu bize anlattı. Daha ileriye giderek, Nevruzun sadece Hazret Ali ile ilgili olmadığını, Eskiden Türklerde de kutlandığını bir cümle ile ifade etti.
Buraya kadar iyi.
Geriye dönüp baktığımdan içim sızladı bir garip oldum. Kelimeler boğazımdan düğümlendi.
Yönetenler bizleri fiziksel olarak yok etmemişler ,aynı zamanda da bizim kültürümüzde yok etmişler, Alevi felsefesinin yazılı belgelenin büyük bir kısmını yok ettikleri için. Ülkenin kuytu ve dağınık yerlerine yerleşen Aleviler kendi kültürlerinden yoksun yaşamışlar.Kulakdan doğma söylemlerle bugüne gelmişler. Dedelerim bu cabalarını canı gönülde destekleyip gururlandım.
Sevgili canlar Hak verilmez alınır. Artık biz korkak ve ürkekliğimizi bir tarafa bırakarak kendi haklarımızı almak için önce kendi inanç bazındaki yaşam bilimimizi öğrenip ve karışıklığı önlemek için yazılı bir belge haline getirmeliyiz.
Bunun içinde çelikten bir irademizin olması gerekir. Oda bizde var yeter ki birlik ve berberliğimizi perçinlemeli. Hüseyin ağabeyim söyleşiye renk katı nevruzun tarihi akısını anlatıp günümüze kadar gelen evreleri kısaca izah etti.
Dün alevi olduğumuzu gizliyorduk.
Bugün yasal statüsüne kavuşmasa da ülkenin her yerine CEM evleri açtık ve açmaya devam ediyoruz.
Yarın yasal statüsü almak için Siyasetten ve ekonomide de bizim var olduğumuzu herkese ama herkese anlatmak zorundayız.
Onun için artık dar kalıpları yırtarak siyası gücümüzü göstermek için bize yakın olan siyasi yelpazenin içinde yer alıp yönetime gelmek zorundayız.
Bunun için hakkımızı almak için yönetime talip olmalıyız ve atılgan olmalıyız.
Bizim yönetime gelmemiz aynı zamanda da ezilen horlanan ve hakları gasp edilen kitlelerinde haklarını savunan çelik irade bizde vardır. yeterki öz güvenle ayağa kalkıp haydi dostlar bu ülke hepimizin haklarımızı iktidara gelerek alacağımızı kavramalıyız.
Ekonomik bağımsızlığı olmayan kişiler siyaset yapması oldukça çok zor o zaman vergi vere bir toplum değil ekonomiyi yönlendiren bir topluluk olup ekonomik güçlerimizi birleştirmeliyiz.
Bunlar uzun vadeli yapılacak şeylerdir.
Buraya bir nokta koyup. Günümüze baktığımızdan çok zor bir yoldan geçiyoruz. Adede sırat köprüsünden. Cumhuriyetle kazandığımız kazanımları yok olmak üzere.
Sevgili canlar abartmıyorum.
1300 yıllarında yapılanları okuduğumuzdan devleti yönetenlerin nasıl sinsi sinsi devleti ele alıp Alevileri yönetimde uzaklaştırdıklarını belgeleriyle okuyoruz.
Bizlerin başına aynı şeyin gelmemesi için bugün yarından erkendir.
CANLAR HERKES SANDIGA GİTMELİ.AMA BUTLAKA HERKESİ SANDIĞA YÖNLENDİRMELIYIZ.
Dokuzun kutsallığıma inanmamın dedenleri.
Dedem söyleşi yönetiyorsa,
Canlar bunu can kulağıyla dinliyorsa. Canlar kendi gelecekleri için sandığa gitmek zorunda.
CANLARIN SANDIĞA GİTMEMELERİNDEN BİR KUŞKUM YOK.AMA SANDIĞA GİTMİYEN KESİMİN AYDIN VE YURTSEVER KESİMDEN YOĞUNLAŞTISI İÇİNKİ DİYORUM ERİNMEDEN SANDIGA GİTMELİYİZ.

BU GÜN.SAAT 13.00, CHP GENEL BAŞKANIMIZ KAYSERİ CUMUHRİYET MAYDANINDA HALKA
HİTAP EDEÇEK..

Saygılarımla..
23-03-2014
Deniz

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.