Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.03.14, 11:54   #1
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1472
Mesajlar: 7,528
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33072
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart "Yatak Odalarını İzleyenden Alim Olmaz.." - Malum ŞahısHATAY (ANKA) -
Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, Hatay mitinginde CHP’yi Reyhanlı patlamasa üzerinde eleştirdi. Bazı CHP Milletvekillerinin patlamanın failleri ile bağlantılı olduğunu iddia eden Başbakan, bunları belgelediklerini söyledi. Başbakan Erdoğan; CHP’yi Hatay sokaklarını karıştırmakla da suçladı.


Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan; Partisinin Hatay mitingi için özel uçakla Hatay’a geldi. Başbakan Erdoğan’ı Hatay Havalimanın'da, Adalet eski Bakanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin karşıladı. Başbakan Erdoğan’ın Havalimanı ve mitingin yapılacağı, Uğur Mumcu Bulvarındaki itfaiye alanı arasındaki geçiş güzergâhın da geniş güvenlik önemi alındı. Başbakan Erdoğan kürsüye Hatayspor kaşkolu ile çıktı. Başbakan Erdoğan, Muhalefeti 53 kişinin hayatını kaybettiği Reyhanlı patlaması üzerinde eleştirdi.

GÜVEN ORTAMINI BOZMA İÇİN ÇOK TEHLİKELİ GİRİŞİMLERDE BULUNA VAR”-

Hatay’ın Suriyeli sivillere sahip çıkan ensar bir şehir olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, “Hatay’da olduğu gibi inşallah Türkiye genelinde, huzuru istikrarı, güven ortamını bozma için çok tehlikeli girişimlerde bulunan var. Kardeşi kardeşe düşman etmek için adeta çırpınanlar var. 77 Milyonun arasına nifak sökmek için gayret gösterenler var. Sokakları ateşe verip, camı çerçeveyi kırıp, huzuru bozup, istikrarı bozup, Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü durdurmaya çalışanlar var. Türkiye’nin büyümesini kardeşlik içinde yürümesini, hazmedemeyenler, içerden ve dışardan çok ahlaksızca saldırılar başlattılar. Bu saldırıların ilki Reyhanlı’da yaptılar" dedi. Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü.

TÜRKİYE DIŞINDAKİ SORUMLULAR DA TESPİT EDİLDİ”-

“10 ay önce Reyhanlı’da yapılan alçakça saldırıda 53 kardeşimizi şehit verdik. Saldırının ardından geldim Reyhanlı’da incelemelerde bulundum. Gerekli talimatlar verdim. Güvenlik güçlerimiz istihbarat birimlerimiz, çok sıkı çalıştılar ve olayı büyük ölçüde aydınlattılar. Türkiye içindeki sorumluları yakaladılar. Türkiye dışındaki sorumlular da tespit edildi. Onlardan da hesap soruldu. Bugün bir kez daha o saldırıda hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet niyaz ediyorum. Yakınlarına ailelerine tekrar sabır ve başsağlığı diliyorum.”

CHP’Yİ ESAD’A GÖTÜRENLER OLDUĞUNU BELGELERİYLE ORTAYA KOYDUK”-

“Reyhanlı saldırısında bizi derinden yaralayan bir başka boyut var. Maalesef Türkiye içinden, Hatay içinden birilerinin de bu haince, alçakça, saldırılarda yer aldığını tespit ettik. İşte bu ihanet bizi derinden yaraladı. Kendi ülkesinin halkına, kendi şehrinin sakinlerine karşı böyle bir alçaklığın içine girenler bizi derinden yaraladı. CHP’ye bir çağrıda bulunduk, CHP milletvekilleri ile irtibatlı, bazı şahısların bu elim olaya karıştığını söyledik. CHP’ye hem bu olayın failleriyle hem de Esad la arasına mesafe oymasını istedik. CHP bunu hiç umursamadı. CHP Reyhanlı saldırısını yapanla, Türkiye içinde başka planları olanların CHP’yi Esad’a götürenler olduğunu belgeleriyle ortaya koyduk. CHP’nin genel müdürü, bu zalim Esad’a bu zalim Esad rejimine, onun Şebbialarını, onun azılı katillerine neden sempati duyduğunu sizler çok iyi biliyorsunuz.”

HATAY’DAKİ PROVAKASYON BAŞKA ŞEHİRLERDE DE YAPILDI”-

“Esad’a maalesef destek veren CHP bu güzel Hatayımızı karıştırmak için elinden gelen çabayı gösteren CHP Türkiye de aynı provokasyonları başka şehirlerde de yaptı. İstanbul sokaklarını karıştırmak için elinden geleni yapıyor. Malatya’yı, Adıyaman’ı karıştırmak için elinde geleni yapıyor. Hep CHP Genel Müdürü hem de onun milletvekilleri özellikle Hatay Milletvekilleri, Tunceli milletvekilleri, son derece çirkin eylemlerin içinde yer alıyor. Polise taş atıyor, polise hakaret ediyorlar. Şuanda bu CHP yanına başka müttefiklerde buldu. Kim bunlar, MHP, BDP ve her zamanki gibi malum medya, her zamanki gibi bazı işverenler, bazı işveren örgütleri, Şimdi de pensilvanya çıktı. Hepsi bir araya geldiler. Türkiye’yi karıştıralım, istikrarı bozalım güven ortamını zedeleyelim, hükümeti yıpratalım bunu istediler. 'Gerekirse Türkiye kaybetsin, biz kazanalım' dediler. Biz rant edelimde, Türkiye’ye ne olursa olsun dediler. Bu millet oyunlara asla prim vermedi. Bu millet bunların ayrıştırıcı, çatıştırıcı üsluplarına asla izin vermedi.”

“TÜRKİYE’Yİ BÜYÜTMEYE DEVAM EDECEĞİZ”-

Türkiye’nin ufkunu açmaya devam edeceklerini belirten Başbakan Erdoğan, “Bunlar karanlığa alışmışlar, bunlar aydınlıktan korkar hale gelmişleri, bunlar yıldızlardan dahi ürker hale gelmişler. Partileri için örgütleri için kendi şahsi rantları için, kendi şahsı hırsları için, çalışmaya devam edecek. Biz ise millet için, Hatay için, 81 vilayet için, çalışmaya devam edeceğiz. Biz mağdurlar için varız, biz Türkiye’yi daha da aydınlatmaya, Türkiye’nin ufkunu açmaya, Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

İnsanların özel hayatını dinleyenlerden âlim olmayacağının altını çizen Başbakan Erdoğan, “İnsanları dinleyenlerden Arif olur mu? İnsanların mahrem görüşmelerini dinleyenlerden âlim olmaz. İnsanların yatak odalarına kadar girenden, oralı dinleyenden, kaydedenden âlim olmaz. Bir Başbakanı, Cumhurbaşkanını, Genel Kurmay Başkanını, Bakanları, mahkeme kararı dâhil olsa dinleyemezsiniz. Bu adamlar
Cumhurbaşkanını dinliyor. Şuan Cumhurbaşkanı ile ilgili açıklama yapmıyorlar. Şimdi Başbakanla uğraşıyoruz, bir de onla niye uğraşalım diye düşünüyorlar. Şuanda verileri depolamışlar, vakti saati geldiğin de onu da açıklayacaklar. Başbakanla ilgilide, şuanda açıklayabildiği kadar açıklıyorlar. Benim abdestimden şüphem yok ki namazımda şüphem olsun” dedi. Başbakan Erdoğan Konuşmasını şöyle sürdürdü:


BAYKAL’I BÖYLE DEVİRDİLER”-

“Bunlar montajcı, bunlar dublajcı, bunlar sahtekâr, bunlar haşhaşi, çete, örgüt, bunların terör örgütünden hiç bir farkı yok. Bunlar CHP’lilerinde mahremlerini izledi, kaydettiler, yayınladılar. Ne yaptılar hiç bir şey, Baykal’ı böyle devirdiler. MHP’lilerin mahremlerini izlediler, kaydettiler, yayınladılar, daha sonra bu isimler milletvekili adayı olamadılar. O CHP ve MHP şimdi çıkmış Pensilvanya’nın dizinin dibinde Pensilvanya’nın kuyruğunda siyaset yapıyor. On yıllardır bu CHP, işte bu Pensilvanya’daki zatı eleştiriyor, ağır hakaretler yapıyor, ama şimdi kol kola hareket ediyorlar. Ben bu CHP içindeki milletvekillerini merak ediyor hiç sesleri çıkmıyor, hiç konuşmuyorlar. MHP okyanus ötesine verip veriştiriyordu. Oda dut yemiş bülbüle döndü.”

GELİN BU OYUNU BERABER BOZALIM”-

Gelin bu oyunu beraber bozalım. CHP’ye gönül vermiş kardeşlerim gelin bu oyunu bozalım. Onlar birbirlerine yol arkadaşı olsunlar, onlar birlikte yürüsünler, biz sizinle beraber yürüyelim. Biz bu yola milletle çıktık milletle yürüdük, bundan sonra da milletle, sadece sizle yürümeye davam edeceğiz. CHP demek baskı demektir, zulüm demektir. CHP demek başörtüsünü yasaklamak, İmam Hatiplileri, meslek liselerinin orta kısımlarını kapatmak, Kuran’ın öğretilmesine engel çıkarmak demektir. CHP demek darbelere destek vermek demektir. CHP demek, Katil Esad’ın yanında, Mısırda darbeci Sisi’nin yanında durmak demektir. CHP demek çöp demektir, hava kirliliği demektir, çevre kirliliği demektir, karmaşa ve kaos demektir.”

HATAY’DA GÖSTEREBİLECEĞİ BİR TANE ADAY YOK MU?"-

CHP’nin AK Partinin aday göstermediği Lütfü Savaş’ı aday göstermesini eleştiren Başbakan Erdoğan, “Bunların Hatay’da teşkilatları yok mu? Bunların Hatay’da gösterebileceği bir tane aday yok mu? Hatay’dan aday gösteren bir tane aday bulamadılar? Biz memnun kalmadık aday yapmadık! İlçeyi yönetemeyen Büyükşehir’i yönete bilir mi? Hatay’da düzenlen gösterilerde polis araçlarına İtfaiyesinden su vermedi. Sen kimsin? Sen neyin Belediye Başkanısın? Nasıl olurda polis araçlarına su vermezsin. Bunlar ihanet içinde, devletin kurumları içinde, dayanışma olur. Sen CHP Belediye Başkan adayı olabilirsin ama şuanda Türkiye Cumhuriyetin bir belediyesinin başkanısın gereken neyse yapmak durumundasın. Hatay’da bu kirli oyunu bu kirli ittifakı Hataylı kardeşlerim bozacak” dedi.

Hatay mitinginde tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet vurgusu yapan Başbakan Erdoğan, Türkiye’de paralel devlete, paralel yapılanmaya asla izin vermeyeceklerini söyledi. (Gerçek Gündem)
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.