Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.03.14, 13:51   #2
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21541
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Sorumlu Kim? | Tokmak

Bir İncili Çavuş fıkrası, yukardaki yazı içeriğine uygun olur dedik ve peşinen ifade edeceğim fıkra içeriğinden dolayı özür dilerim.

İncili çavuş olarak halk edebiyatında yerini almış kişi, günün birinde ülke yönetiminde olan şahsiyet ile konuşurken, pot üstüne pot kırıyor, idareci konumunda olan güya otoriter kişiyi sinirlendiriyor, adamı şirazesinden çıkarıyormuş. İdareci İncili çavuşa dönerek senin potların gafların çekilmez oldu, artık kellenin almanın zamanı geldi demiş, affının ancak özrü kabahatinden büyük bir hareketi olacağı ifade edilirken, idareci hanımı merdivenlerden yukarı çıkıyormuş, İncili hemen merdivenlere yönelir ve idareci zatın eşinin poposuna bir parmak atar, bunu gören idareci bre melun ne yapıyorsun? Derken İncili özür dilerim efendim ben merdivenden çıkanı valide hanım sandım demiş, özür kabahatten büyük olduğu için ve idarecinin de olabildiğince hoş görülü saatinde olduğu için kelleyi kurtarmış.

Türk milleti zaten 11 yıldır bu adamların özür ve kabahatlerinden usanmıştı. Kadın sesini andıran kısılmış sesle 35 TL yevmiyeli meydan ahalisine seslenmekten utanmayan zatın özrü kabahatinden büyük. Fıkrada idareci İnciliyi affetmiş ama Türk milleti imam Tayyip hazretlerini affeder mi?