Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.03.14, 11:48   #51
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29582
Aldığı Teşekkür: 32337
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: 2014 Yerel Seçim Sonuçları

Ben bu sonuçları gerçekçi bulmuyorum..

Ankara ve İstanbul sonuçlarında mutlaka oynamalar yapılmıştır. Diğer illeri bilemem ama bu iller konusunda adım gibi eminim.. Ankarada sabaha doğru müthiş oynamalar oldu Twitterdan takip ettim. Sürekli Ankaralılara çağrı yapılıyordu. Çankaya'daki oyların bir kısmı geçersiz sayılma telaşına düşmüşler. Malum şahıs YSK'ya kadar çıktığı söyleniyor Ankara'da.. İstanbul'da ise oy pusula yakılmaları, elektrik kesintileri, çalınan oy çuvalları, ak güruhun sopalarla okul basmaları.. haberler doluydu.

Sandıkta olmaz bu iş.. Sokakta olacak korkarım. Zaten malum şahıs dünkü açıklamasında hani bir umut ortamı sakinleştirir diye bekledim zor dinledim aptalmışım beni yanıltmadı. Gerilimi dahada tırmandıracağının işaretlerini verdi meydan okudu cemaatin inlerine girmekten söz etti. Cemaat cemaat deyip hepimizi yakacak bu malum şahıs..

Neyse.. sonuçta gayrimeşru bir yönetimin gayrimeşru seçimi.. Hep derim bu sandıktan umut beklemek, pişmiş yumurtadan civciv çıkmasını beklemek gibi birşey..

Eğer halk cahilse, liderlerde cahildir. Cahillikten kastım okuma yazmadan anlaşılmasın. Halk bizim baktığımız gördüğümüz şekilde olayları göremiyor. Basındaki büyük manipülasyondan etkileniyor. Eğer bugün malum şahıs bu seçimi rahatlıkla kazanmışsa satın aldığı basına ikramiye vermesi lazım zatende vermiştir.

Peki bizler ne yapmalıyız?. Bizim solcuda,liberalde, ulusalcı kesimde anlaması lazım. Tek tek köyleri kentleri dolaşarak, kahve toplantıları, seminerler düzenlenerek bu iş aşılır. Büyük bir bilinçlenme bir sivil örgütlenme süreci başlatmamız gerekiyor. Bunun için altyapı oluşturulması gerek ve burda ayrı ayrı kollarda değil tek bir koldan örgütlü bir şekilde, sistematik bir şekilde çalışılması gerekiyor. Bu gizli olur yada açık olur farketmez. İşin ucunda halka gerçekleri anlatmak bilinçlendirmek onların dertlerini sorunlarını irdelemek ve bu konuda çözümler sunmak gerek yorulmadan usanmadan..

Eğer durum daha faşizan uygulamalara giderse o zaman geriye sadece bir tek şey kalıyor.. Kan..

Ki bu kaosta benim anladığım kadarıyla siyah kravatlıların istediği birşey.. Hep İran,Irak,Suriye'de çatışma gördük birde aynı sahneleri Türkiye'de görmek istiyoruz deyip ellerinde mısırlarla gülüşlerini atmak istiyorlardır. Yoksa onlarda biliyor Tayyip'in çoktan ipinin çekildiğini.. Sadece bu gidişin sonuçlarını bir şekildede olsa görmek istiyorlar. Benim bu seçimde anladığım bu..

Kan çıkarsa kimse evde durmaz..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.