Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.04.14, 13:23   #96
Duayen
Huysuz ve Tatlı Kadın

Duayen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 198
Ettiği Teşekkür: 53769
Aldığı Teşekkür: 26079
Rep Derecesi : Duayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisiDuayen muhteşem birisi
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: 2014 Yerel Seçim Sonuçları

Bir oy bir oydur diye, oyumu kullanmak için Kalkana gittim. Kaş ve Kalkandan hiç şüphe bile duymuyordum oradaki çalışmaları coşkuyu görünce kesin alırız diye düşündüm, aklıma aksi bir durum gelmedi bile.. Ertesi gün yaşadığımız şoku ve üzüntüyü anlatamam. Zaten merkezden değil, köylerden kaybettik ve öğrendik ki köylere dört trilyon para, un ve tablet dağıtmışlar.

Hangisine üzülsem bilemedim, yapılan oyunlaramı, memleketini bir çuval una, üç kuruşa satan cahil halkamı!

Hele hele olayı kişiselleştirip, elektirik yada su cezaları yüzünden oyunu değiştirdiğini söyleyenlerimi!

Bir kere değil, bin kere yazıklar olsun bu zihniyete sahip insanlara.!

Nette paylaşılan bu yazıyı kim yazdıysa kalemine sağlık, yüreğime tercüman olmuş...

AKPye oy vermelerini eleştirdiğim için bana direkt/dolaylı sitemlerde bulunan, "hani bizi severdin" diyen arkadaşlara yanıtımdır. AKPye oy verdiğiniz için sizden nefret edecek değilim elbette. Ama bu iş bu yıla kadar demokratik bir tercihti, bu yıl ise ahlaki bir tercih. Ortaya bunca pislik döküldükten sonra bunu yaptınız ve ben gördüm ki töre cinayetine kurban gittiğimde tınmayacaksınız; bir sokak arasında başıma tekmeler yiye yiye öldürüldüğümde aldırmayacaksınız;

14 yaşındaki oğlum başına gaz fişeğiyle ateş edilip öldürüldüğünde mezarına misket koyduğum için katiliyle bir olup beni yuhalayacaksınız; çalmadan çırpmadan kağıt toplayarak namusumla yaşamaya çalıştığım camlarına naylon çekilmiş evde 40 günlük bebeğimi açlık ve soğuktan kaybettiğimde "becerip çalsaydın da ölmeseydi" diyeceksiniz; 12 yaşımda para karşılığı yaşlı adamlara peşkeş çekilmem midenizi bulandırmayacak; inancımla "makara" geçilmesi sizi zerrece rahatsız etmeyecek; çocuklarımın geleceğinin bizzat diktatör ailesi tarafından çalınıp istiflenmesini alkışlayacaksınız... Hadi bakalım. Sitem etmek kimin hakkı bu durumda?

Balkondan kibir ve nefretten ibaret bir ateş topu gibi haykıran diktatör bu ülkeyi iç savaşa sürüklediğinde; Suriye'ye gönderilecek eşlerimizin, kardeşlerimizin, çocuklarımızın cansız bedenleri döndüğünde attığınız oyla isteyerek/istemeyerek kanlarına buladığınız ellerinizi koklayın. Hala rahatsız olmuyorsanız bir sigara yakın, rahatça arkanıza yaslanın; yolunu bizzat açtığınız zulmün eninde sonunda sizi de yakacağını düşünmeden.
alıntı

Benim hayatımda bu zihniyetteki arkadaşlara yer yok.