Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.04.14, 10:12   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1857
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34522
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Ağzından Çıkanı Duymalı! | Tokmak

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Anayasa Mahkemesi’nin ‘twitter yasağı’nı kaldıran kararı için“Saygı duymuyorum!” demesi, bir Başbakan için çok hazin, çok acı bir ifadedir.
İnsan sormaz mı?

“Sen, en yüksek mahkeme olan Anayasa Mahkemesi’nin kararlarına saygı duymuyorsan, neye saygı duyarsın?”

“Saygı duymuyorum” demek, ülke adına talihsizliktir…

Ancak, Türkiye’nin Başbakanı’nın
tabiatı böyledir işte…

Neye saygı duyuyor, kime saygılı davranıyor ki işine gelmeyen mahkeme kararlarına saygıduysun?

Demokrasiye, hakka, hukuka mı saygılı?

Özgürlüklere, meydanlarda toplanan insanlara, geçim derdindeki işçiye mi, köylüye mi?

Kime saygı duyuyor sahi?

Öğrencilere mi, gazetecilere mi, diplomatlara mı yabancı elçilere mi?

Başbakan tarafından saygı duyulan bir kişi bulsak, inanın bunu sevinçle ilan edeceğiz! Fakat yok, yok!

Aslında, mahkeme kararlarına saygı duymak, öncelikle ülke yönetiminin başındaki adamın, yani Başbakan’ın görevi değil midir?

Eğer bir Başbakan, mahkeme kararlarına “Saygı duymuyorum” derse, o ülkede dirlik ve düzen olur mu?

Kararlara saygısızlık tepeden aşağı doğru iner, hukukun üstünlüğü kavramı biter!

Hukukun bittiği yerde anarşi, kargaşa doğar!

Başbakan Erdoğan, Anayasa’ya göre, mahkeme kararlarının herkesi bağladığını asla unutmamalı ve ağzından çıkan sözlere çok dikkat etmelidir!

Sözcü

Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.