Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.04.14, 09:51   #1
Deniz
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 389
Ettiği Teşekkür: 14441
Aldığı Teşekkür: 15352
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Tayyip Bey Türkiyesi (Tokmak)

“Türk demokrasisi ağır yaralı!”
Bu ifade, Avrupa medyasına ait…
Biz, yeteri kadar yazdık çizdik! Peki, dış basın ne diyor? Yabancıların görüşü ve ülkemize bakışı nasıl?
Tek cümleyle: “Çok olumsuz!”
Seçimlerdeki hilelerin, yalnız iddia olarak kalmadığını, delillerle ortaya konulduğunu yazan Batı basını genel olarak “Kuşkulu seçimlerin Türkiye’de güven bunalımı yarattığını”
belirtiyor!
Bir seçimi bile doğru dürüst yapamayıp dünyaya rezil olduk!
Bunda yalnız iktidarın değil muhalefet partilerinin de hatası var.
Seçimlerde hile olabileceğini yazmayan kalmamıştı… En az iki defa ben yazdım!
Bütün bu uyarılara rağmen, muhalefet partileri, hile olmaması için gerekli önlemleri almadı, meydanı tamamen AKP’ye bıraktı… Sonuç ortada!
Şimdi ağlayıp sızlamanın bir anlamı yok!
Elimde, Fransa’nın ünlü gazetesi Le Monde’un 5 Nisan 2014 tarihli “Week End” (Hafta Sonu) adlı ilâvesi var.
Gazetenin 16’ncı sayfasında, neredeyse beşte bir sayfa ebadında yayınlanan kocaman bir karikatür var.
Kırmızı fon içine dört adet ay-yıldız çizilmiş… Bu ay-yıldızlar sırayla titriyor, sallanıyor ve yavaş yavaş yok oluyor!
Karikatürün Fransızca yazısı:
“Tourmente Turque”
“Tourmente” kelimesi “Fırtına, hengâme, kargaşa” anlamına geliyor.
Gazetenin yorumu: “Siyasi fırtına ülkeyi sarsıyor, Türkiye’de insanlar azap ve işkence çekiyor!”
Gerçi Başbakan Erdoğan “Uluslararası camia şöyle der, böyle der, beni hiç ilgilendirmiyor!” diyor ama… Tayyip Bey Türkiye’si dünya kamuoyunda hızla irtifa kaybediyor!

08.04.2014
..Tokmak..

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.