Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.04.14, 18:09   #10
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29582
Aldığı Teşekkür: 32325
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Askerlik Şubesine Gitmeden Askere Gitme Devri Başladı

Askerlik vatan hizmeti olsaydı generallerde para almazdı...

Herşey hep gariban fakir çocuklarına oluyor.. Ölenler hep onlar ezilen hor görülen..

Bu bir vatan hizmeti değil birey sömürüsüdür. Kişiye uygulanan zihin köreltmesidir. Kişiyi zorla özgürlüğünden alıkoymaktır. Gönüllü olmak başka zorunlu gitmek başka..

Sadece Bu ülke için geçerli değil her ülke kan ticareti yapar kendince.. Geçmişi öne koyarak bazı şeyleri kutsallaştırmaya çalışırlar.. Şehitlik kavramı gibi..

Siz zaten zorla askere gönderdiğiniz bir kişiye vatanı sevdiremezsiniz tam tersi nefret ettirirsiniz. Ben etrafımda bunun çok örneğini gördüm.. Kendimi örnek olarak gösterebilirim.. Benim için "Vatan sağolsun" cümlesi bir anlam ifade etmiyor..

Neyse.. daha fazla yazabilirim ama daha çok tepkide çekebilirim.. gerek yok yani huylanıyorum ben bu konulara^^

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti