Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.04.14, 18:29   #13
Mislina
Süper Üye
Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 458
Ettiği Teşekkür: 4166
Aldığı Teşekkür: 9717
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Askerlik Şubesine Gitmeden Askere Gitme Devri Başladı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Askerlik vatan hizmeti olsaydı generallerde para almazdı...

Herşey hep gariban fakir çocuklarına oluyor.. Ölenler hep onlar ezilen hor görülen..

Bu bir vatan hizmeti değil birey sömürüsüdür. Kişiye uygulanan zihin köreltmesidir. Kişiyi zorla özgürlüğünden alıkoymaktır. Gönüllü olmak başka zorunlu gitmek başka..

Sadece Bu ülke için geçerli değil her ülke kan ticareti yapar kendince.. Geçmişi öne koyarak bazı şeyleri kutsallaştırmaya çalışırlar.. Şehitlik kavramı gibi..

Siz zaten zorla askere gönderdiğiniz bir kişiye vatanı sevdiremezsiniz tam tersi nefret ettirirsiniz. Ben etrafımda bunun çok örneğini gördüm.. Kendimi örnek olarak gösterebilirim.. Benim için "Vatan sağolsun" cümlesi bir anlam ifade etmiyor..

Neyse.. daha fazla yazabilirim ama daha çok tepkide çekebilirim.. gerek yok yani huylanıyorum ben bu konulara^^
Yazacaklarımı toparlayıp döneyim size hocam.Utanç verici dediğim nokta senin "gariban"lara olan oluyor noktasına vurguydu.
Aslında tepkini anlar gibiyim.Huylanmakta haklısın çünkü kişiyi tanımadan iki cümleden ne düşündüğünü kestirmek zor.-Ben eskilerden kalmayım galiba.)-

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.