Konu: Halkım
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.04.14, 15:35   #4
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1175
Mesajlar: 12,210
Ettiği Teşekkür: 51080
Aldığı Teşekkür: 44532
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Halkım

Teşekkürler Deniz.

Karamsar olmamak mümkün değil!

Ayrıca hepimzin külliyen Cumhuriyet' i kuran kuşağın torunları olduğumuza da inanmıyorum. Bu Cumhuriyet' in temelleri Mustafa Kermal' in zihninde Kurtuluş Savaşı sürecinde şekillenirken bugün kendilerini ''çoğunluk'' gören neslin dedeleri ya işgalcilerle işbirliği yaptılar, ya savaştan kaçtılar, ya da sessiz kaldılar. Bir çoğunun dedeleri de Cumhuriyet' e ve yeni Türk devletine karşı ayaklanıp, isyanlar çıkardılar. Ve amipler gibi ürediler... Bizim dedelerimiz, ninelerimiz, bakabilecekleri kadar çocuk yaparken, bunlar cehalet içinde sayılarını katladılar.

Bugün aile başına düşen ortalama çocuk sayısı, Urfa' da yaklaşık 4,7, Tekirdağ' da ise 1,4! Yani cehaletin en yoğun olduğu yer, eğitimin en yüksek olduğu yerlerden 3 kat daha hızlı ve fazla bir şekilde ürüyor.

Aklımda yanlış kalmadıysa, bir ülkenin nüfusu aile başına ortalama çocuk sayısı 2' nin hemen altında ise o ülkede nüfus yerinde sayıyor ki 80 milyona yakın bir nüfusu olan Türkiye' de de olması gereken bu. Yani laik kesimin nüfusu ya yerinde sayıyor, ya geriliyorken, cahil ve bölücü/dinci (!) kesim bizden ortalama 2 kat fazla ürüyor.

Böyle bir durumda seçim kazanmak zaten mümkün değildir. Cehaletin egemen olduğu ülkelere demokrasi tamamen gereksiz bir lüks olup, sadece o ülkenin rezil ve sefil olmasına yol açar.

TEKYOLDEVRİM!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti