Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.04.14, 19:00   #63
ZeZe
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 219
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 1 Mayıs Kutlamaları Nerede Yapılmalı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tanıdık Mesajı göster
Herkesin kendince demokrasi dediği, ancak kendisine göre gerçekleşmediği zaman inanmadığı anlayış biçiminden söz ediyorum...

Demokrasilerde, hükümetler milletin oyuyla yetki alırlar... Buna inanıp inanmamak bireylere kalmış bir şey.. Ama meri kanunlara göre kanunlara ve hükümet emirlerine karşı gelmenin kanunu bir yaptırımı söz konusudur...

Yok inadım inat, direnirim derse insanlar, devletin legal güçleriyle karşı karşıya gelirler...

Kişilerin keyfine göre oluşmaz yönetimler, milletin reyleriyle belirlenir...
1. Milletin reyleriyleriyle belirlendiği söylenen son seçimi gördük. Üzerine yazılacak, yakalanan kaç tane düzenbazlık var herkes biliyor.

2. Yönetim kişilerin keyfine göre oluşmaz demişsin. Bilhassa şuan bu uygulanıyor. Yıllar yılı Taksim'de kutlanan İşçi Bayram'ı şimdi neden orada kutlanamıyor. Bu Taksim fobisi nedir bu adamda? Ya da Taksim inadı?

3. Kleptokrasi ile yönetiliyoruz artık bunu anlayalım:
KLEPTOKRASİ NEDİR
Hırsızlar rejiminin egemen olduğu bir ülkede, yerli sanayi ve tarımsal üretim zayıflar ve iç pazar büyük sermaye gruplarına açılır. Siyasal alanda da insan haklarını çiğneyen, baskıcı bir yönetim kendini gösterir (düşük ücretler, rüşvetsiz iş yapmayan bir bürokrasi vb). Etnik milliyetçiliği, ırkçılığı ya da dini kullanarak geniş kitleleri yönlendirmeleri, bu tür yönetimlerin en karakteristik özellikleri arasındadır.

Yani herkesin kendince demokrasi dediği bir yönetim biçimi mevcut değil ülkemizde. Oylarımızın akıbeti malumdur.
Bu insanların keyfine göre değişemez her şey. İşçi halkının bayramıdır, istediği yerde kutlar.
Nasıl Nevruz Bayramı'nı istedikleri şekilde istedikleri yerde kutluyorsa bizim de hakkımız vardır buna.

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.