Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.04.14, 19:22   #66
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131108
Aldığı Teşekkür: 42534
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: 1 Mayıs Kutlamaları Nerede Yapılmalı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tanıdık Mesajı göster
Herkesin kendince demokrasi dediği, ancak kendisine göre gerçekleşmediği zaman inanmadığı anlayış biçiminden söz ediyorum...

Demokrasilerde, hükümetler milletin oyuyla yetki alırlar... Buna inanıp inanmamak bireylere kalmış bir şey.. Ama meri kanunlara göre kanunlara ve hükümet emirlerine karşı gelmenin kanunu bir yaptırımı söz konusudur...

Yok inadım inat, direnirim derse insanlar, devletin legal güçleriyle karşı karşıya gelirler...

Kişilerin keyfine göre oluşmaz yönetimler, milletin reyleriyle belirlenir...

Simdi bayagi zaman gecti üzerinden ama, yeniden hatira getireyim dedim.
Zira 1496´dan bu yana bayagi zaman gecti.

1496 seneleri Ispanya kiraliyetine ihanette bulunan Mosad bozuntulari, Osmanlinin kara cigerine yerlestirldikten sonra, bunlarin kanini emerek yasamlarini sürdürmeye baslamislardi.
O tarihlerde bile 1700´ün sonlarinda 1800´lü seneler Ülkeye yerlestirilen Hashasiler, yeniden Toprak talebinde bulunmus, Osmanli halen Kuvvetli kaldigi icin, bunu basaramamislardi!.

1800 Senelerinde olan arastirmalarda, Osmanlinin güneydogusunda olan petrol yataklari kesfedilip, bunun kullanilmasi ici planlar yapilmaya baslandiginda, Yemenden Ingilizler sizdirilip, Arap usaklarinin ellerine Kamayi sikistirip, bunlar tarafindan osmanlinin sirtina Kamayi gecirttirmislerdi!.

Bu esnada, Birinci Dünya Savasi baslamis, Ymen´e kadar olan Topraklar bile kaybedilip, *****lar Dogu Anadoluda bacilarimiza bile saldirmaya baslamisti!.

Burada Direnise bir Yüzbasi karar vermeseydi, (Kusura bakma, simdilik O tarihteki rütbesini tam olarak bilmedigim icin) sadece Ankara civari Topraklara dezime edilmis olacaktik!.

Eger farkina varmissan, 23 Nisanda aciklamalar, 1915 senesinde olan yanlisliklardan bahsediyordu.

Acaba bunu nasil anlamak lazim?.

Hatirlayalim,: Birisi One minutes demis olsa bile, Mavi marmarada olan katliamda, türkiye sinirlarindan bile zaatlar ucaklara binip, Yahudistandan gemilerinle Mavi Marmarada, Katliama katilmislardi!.
Mahkeme bu esnada, 2 ay evvelsi ve iki ay sonrasi ucak seferlerini dosyaladiginda, ispatlamisti!.

One Minutes diyen Zaat´ta, hatirlarsan, yahudistandaki Mosad bozuntularini Mahkeme kararinla isteyecekleri, cezalandiracaklarini söylemisti!.

Hatirindami, sonuc ne oldu?.

Ben söyliyeyim, Mavi marmara sehitlerimizde satildi, istersen arastir, ayni sonuca cikabilirsin!.

Gelelim ama yeniden su satira.
Alıntı:

Kişilerin keyfine göre oluşmaz yönetimler, milletin reyleriyle belirlenir..
Sayet hatirlarsan, "Mustafa Kemalimizde" Bir Zaat tarafindan Ölüme Mahküm edilmisti.

Buna karsilik yeniden Yilmadi, Kurtulus savasini baslatti!.

Ne derler, Icinde yasadigin sistemi tam görme imkani olamaz, onun icin simdi gözleri bir Bangladese cekeyim

Hayati boyunca Direnen, Kurtulus savasini sürdüren Zaat, Hindistandan, Pakistandan baglarini kparmaya basardiktan sonra, kendini Sultanata cikartti!.

Istersen simdi oralarda olanlara bir göz at, birde Mustafa Kemalimizin getirttigi Reformalari bir gözden gecir.

Isteseydi, Kendini Taht´a oturtabilirdi, bundan, Milletinin namina vaz gecip demokratiklesmeyi secti!.

Simdi ne durumlara gedik?. 23 Nisanda, 1915 senesinde olan hatalari söz konusu olarak Piyasaya atan zaat, acaba hangi düsünceyle O sözleri söyledi?.

Ayni su Ermeni, Toprak talebini destekleme amacli degilmiydi?.

Birde O sözleri, Avrupanin nasil degerlendirdigi burada sorulmazmi?.

Neyse sanirsam, simdide cok karisik Bilgi seline tuttum.

Ilk önce, söyle bunlari bir analize etmek lazim!.

Ne kadar bölünürsek, O kadar yem oluruz Hashasilere!.

Sanirsam ama, Türkcem düzeldikce, daha detaylarina girebiliyorum.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.