Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.04.14, 21:25   #72
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46024
Aldığı Teşekkür: 39617
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: 1 Mayıs Kutlamaları Nerede Yapılmalı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tanıdık Mesajı göster
Herkesin kendince demokrasi dediği, ancak kendisine göre gerçekleşmediği zaman inanmadığı anlayış biçiminden söz ediyorum...

Demokrasilerde, hükümetler milletin oyuyla yetki alırlar... Buna inanıp inanmamak bireylere kalmış bir şey.. Ama meri kanunlara göre kanunlara ve hükümet emirlerine karşı gelmenin kanunu bir yaptırımı söz konusudur...

Yok inadım inat, direnirim derse insanlar, devletin legal güçleriyle karşı karşıya gelirler...

Kişilerin keyfine göre oluşmaz yönetimler, milletin reyleriyle belirlenir...
Boş konuşuyorsun. Taksim' de kutlama yapmak için mantıki ve yasal tek bir engel yok. Sadece Tayyip' in ''ben o zaman istedim, Taksim' de yaptırdım, şimdi Taksim' de yaptırmam 'bilmem nerde' yaptırırım'' keyfiyeti var.

Diktatörlerin keyfiyetine karşı direnmekte o andan itibaren meşrulaşır.

Oy almak, keyfiyete göre yönetmek demek değildir.

Gerçekten çok boş konuşuyorsun...