Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.04.14, 11:19   #83
ZeZe
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 219
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 1 Mayıs Kutlamaları Nerede Yapılmalı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tanıdık Mesajı göster
Benim karşı duruşum farklı...Benim gibi düşünmüyorlar o halde tu kaka..Veya yeniçeri misali istemezük nidaları...

Bu 1 Mayıs bir şekilde kutlanacak... Tek arzum, umarım kan dökülmez, insanların canları yanmaz... Yeni acılar yaşanmaz...
Bizim duruşumuz bu şekilde mi? Bizim gibi düşünmedikleri için tu kaka mı diyoruz, yoksa bizim gibi düşünmeyip bizim yaşam haklarımızı elimizden aldıkları için tepki mi veriyoruz? Ayrımını yapalım önce.

Benim gibi düşünmeyene saygım sonsuz, ama karşımdaki yok sen yanlış düşünüyorsun böyle yapmayacaksın şöyle yapacaksın diye benim haklarıma tecavüz ederse aaa benim gibi düşünmüyor saygı gösterelim mi demeliyim?

Eğer bizim haklarımıza tecavüz varsa, bizim düşüncelerimize saldırı varsa, bizim sosyal haklarımız elimizden alınıyorsa legal ya da illegal yollardan haklarımızı savunuruz? Keza legal yollardan artık bunun imkansızlığı malum ortada. Hırsızlar cirit atarken masumlar yargılanıyor. O zaman bize de başka yol kalmıyor demektir.

Bende istemem can yanmasın. Her sene olduğu gibi yapılsın kutlamalar. Buna sebebiyet vermek yerine, halkın isteklerini dikkate alan bir iktidar olsun....

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.