Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.04.14, 08:44   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Meşru Müdafaa

MEŞRU MÜDAFAA


Ey Türk Gençliği!


Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel senin en kiymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedbahtların olacaktır.
 

Bir gün, İstiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir.
 

İstiklal ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bir fiil işgal edilmiş olabilir.
 

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfeatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evladı! İşte bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Mustafa Kemal Atatürk 20 Ekim 1927
 

Rahmetli Atatürk Cümhüriyet ve vatanın savunulması gerektiğinde savunma şartlarından bahsediyor, tüm olumsuzlukların olduğu, milletin güçsüz, hükümetin siyasi ve mali ikbalini emperyalistlerle birleştirdiğini de varsayarak, çıkarcılarla işbirliği içinde olduğunu da varsayarak kendini genç hisseden her yaştan herkese görev veriyor. Ve savunmak için ihtiyaç duyulacak güç, gerçek manada tecelli edecek milli irade ve damarlardaki asil kandır diyor.


Cumhuriyetin korunmasından ve kollanmasından sorumlu, Cumhuriyet kalelerinden biri olan TSK! Ve onun komutanlarının 450 ye yakını şu anda Atatürk'ün dağıtılmış ordu tarifine uymuyormu? Ve çeşitli ceza evlerinde sudan sebepler ile tutsak değillermi?


% 43 ü milli irade ve millet hakimiyeti sananlar, devletin gücünü elinde tutarak her şeyi sandık sanıp, daha yeni yaptığımız mahalli idareler seçimlerinde sandıklar üzerinde maniplasyonlar yapmadımı?
Bu memlekette % 43 milli irade! % 57 neyin ve kimin iradesi? Atatürk'ün dediği vatan ve Cumhuriyet müdafasında Atatürk'ün vurguladığı noktaya daha gelinmedimi? Meşru müdafaa acaba ne zaman gerçekleşecek? % 57 % 43 ün yerine ne zaman milli irade olacak?

Acaba meşru müdafaa nedir? "Uğranılan bir saldırı karşısında, kişinin kendisini veya bir başkasını koruması, var olan saldırıyı durdurmak veya saldırının etkilerini azaltmak amacıyla, orantısız güç kullanıma karşın, karşı saldırıda bulunmak meşru müdafa olarak tarif ediliyor. İnandığınız tüm Cumhuriyet değerleri, ekonomik, sosyal, siyasal, hukuki, askeri ve diplomatik tüm değerleriniz pamuk gibi harman hallaç edilecek, tüm medeni değerleriniz ve algıladığınız özgürlük değerleri üzerine kanunlarla pıranga vurulacak ve bizler meşru müdafaya, Atatürk'ün vaaz ettiği müdafaya geçmemiş olacağız! Aslında meşru müdafaa halinde olmamız gereken zamanı aştık, zaman gelip geçiyor.
 

Atatürk'te birleşemeyenler maalesef 30 mart 2014 yerel seçimleri sandıklarında buluşamadılar, gerekli etkiyi gösteremediler, sanırım önümüzde idrak edeceğimiz Cumhurbaşkanlığı, takip edecek genel seçimlerlerde de % 57 yine milli irade olamayacak % 43 toplumsal yanılgı oylarına teslim olacaktır.
 
Bir gezi olayları yaşandı ülkemizde, silahla, copla, gazla, tankla halkın üstüne yürüyenlere yumrukla dahi karşı koyamayanlar oldu. Atatürk'ün Bursa Nutku'ndan icazet alamayanlar yapılan saldırıları etkisiz kılma adına meşru müdafaa halinde olanlar, Atatürk vaazını unutanlar Atatürk'te birleşemeyenlerdir. Atatürk'te birleşemeyenler, bir gezi benzeri yaşanacak olaylarda gelecekte ne yapacaklar? Bu gezi olaylarında hayatını kaybedenleri, yaralanıp sakat kalanları, tüm yoksunluğa karşın dimdik ayakta duranları emeği geçenleri tencere tava çalarak protesto gösterilerine katılanları elbette takdirle alkışlıyorum. Bunları ifade ederken anarşist ve terörist olmadığımızı, Atatürk milliyetçisi bir yurtsever olduğumuzu, tek amacımızın ülkemizde Atatürk devrim ve ilkelerinden uzaklaşan, gerici, yobaz ve din eksenli faşizan dikta heveslisi idarelerin yönetimden ve kadrolaştıkları devlet hayatından silinmesidir.
 

Bakınız parlamentodan tüm itirazlara rağmen geçen MİT yasası Akp'nin Çankaya noteri tarafından onaylanmış ve yürürlüğe girmiştir. Bu faşizan yasanın neler içerdiğini lütfen açıp okuyunuz, nelerle karşı karşıya kalacağınızı bir kez daha irdeleyip görünüz!
 
Tekrar etmek ve ezcümle belirtmek gerekirse tek çare ne o ne bu Atatürk'te birleşmek.

27.04. 2014
Mustafa AKTEN
 
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.