Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.04.14, 19:43   #124
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,534
Ettiği Teşekkür: 29740
Aldığı Teşekkür: 33100
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: 1 Mayıs Kutlamaları Nerede Yapılmalı

Günümüz çağında zaten bu Türkiye için değil hemen hemen her ülke için geçerli.. Gerek polis, gerekse asker'in konumları sivil toplum örgütlerince tartışılmaya başlandı. İnsanlar artık büyük bir antipati besliyorlar. Çünkü bugünün polislerine yada askerlerine büyük düşmanlık besleyecek bir sürü sebeb vardır. Ve maalesef ki çoğu insanlar bu kinlerinde haklıdırlar. Nedenleri nelermidir? Yazalım..

Çünkü devlet dediğimiz sistem her an ve her zaman başka güç odaklarınca yada zihniyetlerce zehirlenmeye açıktır. Koltukta duranlar her zaman bu gücü kendilerinin güvenliği için korumuşlardır.. Halkın güvenliği söz konusu bile değildir.

Böyle düşünenler bana göre çok saf insanlardır.

Şu bir gerçek ki Polis her zaman hak arayanların adalet isteyenlerin yanında değil karşısında olmuştur. Asker'de ise durum bambaşkadır. Asker'in beslendiği milliyetçilik kavramı günümüzde yok olup gitmektedir doğal olarak.. Bu yokoluşla birlikte insanlar kendilerine amaçsızca ve endişe verici sorular sormaya başlamışlardır. Büyük bir bilinmezliğe düşmüşlerdir. "Neden" ve "Ne için savaşıyoruz" soruları bugünün yükselen sesleridir.

Zaten baktığımızda bu planın çöküş devresinin geciktirilmesi için, çoğu ülkede neden muhafazakar hükümetlerin başa geldiğini görebilirsiniz.. Büyük düzenin geçişi yumuşak bir biçimde yönetmesi için bu gerekli..

Peki bu devranın bu düzenin ömrü ne kadardır dersiniz? Merak etmeyin yakında sistem onada geçici bir çözüm bulacak..

Bu çözüm planında Polis ve Asker "Kiralanabilecek" Yani işin içine yine özel sektör girecek. Günümüz devletlerindeki para babalarının düzenlerini korumak için özel paralı askerler ve özel koruma görevlilerin başı çektiği şirketler türeyecek ve bu şirketler devletlere "güvenlik" pazarlayacak. Zaten bunun modelleri yavaş yavaş su yüzeyine çıkma aşamasında..

Bu aşamaya gelene kadar geçici çözüm dediğimiz "muhafazakar" modeline devam..

"Uyanış"a engel olamayacaklar.

Düzenleme - İmla
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.