Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.04.14, 00:36   #127
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39534
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: 1 Mayıs Kutlamaları Nerede Yapılmalı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tanıdık Mesajı göster
Kısmen katılıyorum...Evet fetonun elemanları, hemde haksız olarak kadrolaştı buna göz yumanda, evet şu anki iktidardı... Ama yineliyorum, bu teşkilatın tamamı fetoculardan müteşekkil değil..

Polisin müdahale etmemesi ne demek anlamıyorum.. İllegal bir eylem, bir kıyam, bir kalkışma varsa, polis elbette müdahale edecek...Muz Cumhuriyetimi bu ülke...Ne demek illegaliteye göz yummak...
Bu konu seni, beni değil tüm Türkiye' yi ilgilendiriyor. Ve ben kesinlikle bir kısmı resmen suç mekanizmalarına dönüşmüş polislerin bireysel eylemlerinden bahsetmiyorum. Bahsettiklerim medyaya yansıyan kimi bir kadını kelepçeleyip, karakolda eli kolu bağlıyken dayak atan polisler değil. Bir fahişeye kapalı garajda tecavüz eden 4 polis de değil... Karısını polis tabancasıyla öldürenden falan habsetmiyorum. Ancak bunlar kimi polislerin meslek, yetki ve silahlarını nasıl pervasızca kullandıklarının örnekleri olsun...

Ben banka soyanlara, terör eylemi yapanlara ya da devletin güvenliğini silahla tehlikeye sokanlara polis seyirci kalsın demiyorum.
Ben gösteri ve yürüyüş gibi anayasal bir hakka İktidar emriyle yapılan gaddarca ve zalimce müdahalelerden bahsediyorum. Resmen halkın gösteri, yürüyüş ve kendini ifade özgürlüğüne yapılan müdahalelerden bahsediyorum.

İktidar partisi nerde isterse orda istediği zaman, istediği gösteriyi yapıyor. Muhaliflere ise tamamen keyfiyet! ''Yassah!!'' Ne yasağı yahu; sen nasıl benim anayasal hakkımı gasp eder ve polis gücüyle kendi değiştirdiğin anayasayı ihlal edersin? ''Taksim' de yaptırmazmış!'' Anayasa referandumundan önce sakınca yok, sonrasında Taksim yassah! Halk anayasal hakkını Taksim' de kullanmak isterse hiç bir iktidar polisini oraya yollatıp bir gösteriyi kana bulayamaz!

Tek taş atılmamış, tek olay yok... Herşey barış içinde ve usulüne uygunken polis anonsu: ''10 DAKİKAYA KADAR DAĞILMAZSANIZ MÜDAHALE EDECEĞİZ!'' Halk elbette anayasal bir hakkını korumak için direnecektir. Halkı direnmeye zorlayan polis değil mi şimdi? Ve halk anayasal hakkını ortalıkta bırakıp gitmeyince tomalar, akrepler, gazlar, kalkanlı joplu polisler düşmana saldırır gibi kendi halkına nasıl saldırır?

Ben de biliyorum iyi polislerinde olduğunu... Ben bizzat kendim kaş defa işkenceye uğradım. Hatta işkence davaları açan tanıdıklarım da oldu. Evet iyi polisler işkence yapmaz,ama davayı açınca işkence yapan arkadaşını savunur... Ben bunu bire bir ve çok iyi biliyorum. İyi polislerin olduğundan buna rağmen yine de eminim. Onların korktuklarını, tırstıklarını ve haksızlıklara, yasadışılıklara ses çıkaramadıklarını da biliyorum.

Biz devletin polisini istiyoruz. Eskiden MHP' nin elinde oyuncak olup sola karşı kullanılan, dün cemaatin eline geçip, orduya, gazetecilere, bilim adamlarına karşı kullanılan, bugün AKP' nin kadrolaşıp hem halka hem cemaate karşı kullanılan bir polis teşkilatı istemiyoruz. Polislerin medya bilgisayarlarını hackleyip virüs koymasını ve ardından operasyon yapmasını istemiyoruz. Polisin yepyeni silahları gömüp, ''aha da Ergenekon cephanesi'' diye lanse etmesini istemiyoruz. Polisin sehven (!) teğmenlerin telefonlarına İslami terör örgütlerinin numaralarını yükleyip, subayları tutuklamasını istemiyoruz. Teğmenlerin evine uyuşturucu koyup, ''aha da esrarkeş teğmenlerin esrarını bulduk'' diye medyaya servis yapmasını istemiyoruz.

Say say bitmez...

Biz devletin polisi olsun istiyoruz. Bu talep ideolojik bir talep değil, bir yurttaşın kendini güvende hissetmesi için ilk başta polisin yapması gerekenlerdir. Biz polisten polislik yapmasını istiyoruz; başka hiç bir isteğimiz yok!