Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.04.14, 17:33   #5
MoStAr
Gerçek Üye

MoStAr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 6
Ettiği Teşekkür: 1712
Aldığı Teşekkür: 2563
Rep Derecesi : MoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Erdoğan’ın Üniversite Hayatı Yok | Soner Yalçın

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kaylule Mesajı göster
[QUOTE
Fransızlar’ın güzel bir sözü var; üniversite mezunu olmak için ailenin, en az üç kuşak üniversite mezunu olması gerekiyor. Yani, büyük babanın, dedenin ve babanın; ya da büyükannenin, anneannenin ve annenin üniversite mezunu olması gerekiyor!
Niye böyle söylüyorlar?
Onlara göre, üniversite bir kültür ocağı. Salt mesleki öğrenim yeri değil.
Katılmıyorum neden mi?
Babam,annem,dedelerim,ninelerim üniversite mezunu değil en az üç kuşak olması için bir yerden başlamak gerek.-Kaldı ki o kadar değerli büyüklerim var ki çevremde örnek gösterebileceğim.
Tartışılacak veya irdelenecek bir konu varsa yaptığı işin hakkını verebilecek yetiye sahip mi olmalı.

"[B]Başbakanın Görevleri ve Şeçilme Şartları nelerdir?

25 yaşını doldurmuş olmak.
- Taksirli suçlar hariç diğer suçlardan 1 yıldan fazla hüküm giymemek.
- İlkokul mezunu olmak.-Bence çıta yükseltilmeli-
- Askerliğini yapmış olmanız gerekir.
- Herhangi bir kamu hizmetinden yasaklı olmamak gerekir.
- Devlet sırrını açığa vurmamış olmak.
- Kısıtlı olmamak
- Yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmak."
Eğitime verilen önemden bahsedip bu maddenin seçilme şartlarına koyulması mantık çerçevesinde mi acaba?
Doçent olmak için ODTÜ öğrencilerini kendi yerine sınava sokan eğitim görevlileri,millet vekillerinin oğulları ve son yıllar da çokça gündeme gelen sınav sorularının çalınması ile gündemi oyalayan bir ülkede üniversite mezunu olsan ne olmasan ne?Hadi bunu da geçtim ülkemizde torpil denen bir olay var.-Rahatsızlığımı belirtmek açısından-

Neyse ayranın kabarıyor yine Fuzuli'yi anmadan geçmeyeyim"Mektep cehaleti alır merkeplik baki kalır" -Nokta-[/QUOTE]

Acaba bu şahsın 12 yıllık siyasetinde böyle bir suç işlemişmi merak ettim
Kopuyorsun yüreğimde...
Ey Yar,"Yüreğim Yüreğine Emanet"
MoStAr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz MoStAr'in Mesajına Teşekkür Etti.