Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.04.14, 21:21   #1
K-Pax
Uzman Üye

K-Pax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 80
Mesajlar: 1,020
Ettiği Teşekkür: 4727
Aldığı Teşekkür: 4000
Rep Derecesi : K-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Çocuk Şiddetine Bin Yılın Çözümünü Akp Buldu


Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Ayşenur İslam son dönemde artan çocuğa karşı şiddeti önlemek için çözüm yolunu açıkladı: "Çocuğunuza çığırmayı öğretin..."

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Annelere çok basit bir şey öğretebilirim: Çocuklara çığlık atmayı öğretmeleri gerekiyor. İstemedikleri bir durumda karşılaştıklarında çocuklarımızın çığlık atması gerekiyor etrafı haberdar edebilmeleri için.” dedi.


Konuşmasına şöyle devam etti: “Çocukların çok küçük yaşta öğrenmesi gereken bir başka şey ise yabancı mesafesini korumak. Annelere çok basit bir şey öğretebilirim:

Çocuklara çığlık atmayı öğretmeleri gerekiyor. İstemedikleri bir durumda karşılaştıklarında çocuklarımızın çığlık atması gerekiyor etrafı haberdar edebilmeleri için.”

Çığlık atmakla ilgili bir soru üzerine de İslam, şu cevabı verdi: “Çığlık atmak bir savunma biçimi değil. Çığlık atmak bir imdat biçimi. Yani çocuk ani bir tehlike ile karşılaştığında çığlık atabilmeli. Çığlık atabilmeli. Çığlık atmak konusunda hürriyeti olduğunu bilmeli. Söylemek istediğim şey bu. Yani ‘aman çocuğum sessiz, sakin ol, gürültü yapma’ diye yetiştirdiğimiz çocuklardan bahsediyorum. Hayır, çocuklar gürültü yapsın, sessiz olmasınlar. Kendilerine verilen bir şiddetin varlığını hissettikleri anda bunu etraflarına duyursunlar. Bunu sadece bir imdat, yardım isteme biçimi, bir koruma biçimi değil.”

kaynak

Bu çözümü nasıl bulduklarını dünya hayretle izliyor, icadın patentini almak için daha şimdiden başta abd ve avrupa olmak üzere onlarca ülke akın akın akp ye koşuyor, şimdiden milyonlarca dolarlık patent müracatında bulunuldu.
İcad, bilim çevrelerince bin yılın efsane buluşu olarak kabul ediliyor.Nasıl biz bulamadık diye kafalarını duvarlara vuran dünya liderlerinin pişmanlığı görülmeye değer.K-Pax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz K-Pax'in Mesajına Teşekkür Etti.