Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.05.14, 10:59   #82
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5999
Mesajlar: 25,850
Ettiği Teşekkür: 100739
Aldığı Teşekkür: 141635
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Haftalık Burç Yorumları (2014)

Haftalık Burç Yorumları

(5 Nisan - 11 Mayıs
)


Gökyünün sizlere mesajı: ‘’Dilini terbiye etmeden önce yüreğini terbiye et; çünkü söz yürekten gelir, dilden çıkar.’’ Hz. Mevlana… İsyanları ardınızda bırakın yaşadığınız ağırlıklarla birlikte. Yürek küserse dil kötü söyler. Yüreğinize güzellikler ekin, aşkla yeni başlangıçlar yapın, yeni heyecanlar yaşayın... Aşk’ın güzelliklerin temsilcisi Venüs’ün 4 Mayısla birlikte burcunuzdaki seyrine başlamasıyla aşkın heyecanı ruhunuzu sarabilir. Birlikteliği olmayan Koç’lar doğru insanla karşılaşabilir keyifli ve güven dolu bir beraberliğe adım atabilirsiniz. İş hayatınızda risk gerektiren herşeyden uzak durmalı, iş arkadaşlarınızın yanlış yönlendirmelerine kapılmamalısınız. Evli Koç’lar sizler de aile bireylerinin sağlık sorunları ile ilgilenebilir bu müsbet olayla ilişkilerinizi daha sıcak ve samimi bir hale getirebilirsiniz.
Gökyüzünün sizlere bu ayki mesajı: İranlı Bir Şair diyor ki; Aşk'a Uçarsan Kanadın Yanar .. Bunun üzerine Mevlana diyor ki; Aşk'a Uçmazsan Kanat Neye Yarar...? Özel yaşamınızda sorunlar yaşıyorsanız bunları gündeminize almalı yüreğizde biriken her şeyi sözlerinize dökerek çözüm için bir adım atmalısınız. Eş ya da sevgilinizin baskıcı tutumu sürekli kendini haklı gören tavırları sizleri incitmiş olabilir. Bunları sevdiğiniz insane ifade edin ve kırılan kalbinizi aşkla, anlayışla tamir etmesine izin verin. İş hayatınızda da son derece şanslı bir haftadasınız. Arkadaşalarınız aracılığı ile gerçekleştireceğiniz iş birlikleri maddi imkanlarınızı genişletirken kalıcı işlerin altına da imza atmanızı sağlayacak. Sağlık sorunları olan Boğa’lar sizler de güçlenen bedeninizle hastalıkla mücadelenizde kazanan taraf olacaksınız.


Gökyüzünün sizlere mesajı ’’Seni Seveni Zehir Olsada Yut, Seni Sevmeyeni Bal Olsada Unut..!’’ ‘’Hz.Mevlana’’ Bu felsefe ile hayatınızda sevipte karşılığını alamadığınız her şeyden uzaklaşmalı, sizi seven insanlarla yolunuza devam etmelisiniz. Ay’ın ilk haftası sosyal hayatınızda uzun zaman sonra hareketlenmeleri müjdeliyor sizlere. Eski dostlarla karşılaşabilir onlar aracılığı ile güçlü işbirlikleri sağlayacağınız yeni insanlar yeni dostlar edinebilirsiniz. Gökyüzü maddi konularda yaşanacak sürpriz gelişmelerle finansal konularda şans rüzgarının sizden yana olduğuna işaret etmekte. Bu hafta girişimci davranın ve kazanın. İş başvuruları yapabilir, iş birlikleri ile yeni bir girişimde bulunarak ek gelirler elde edeceğiniz olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.
Gökyüzünün sizlere mesajı: Eski acılara bakıp da küsme sevdalara, gavura kızıp da oruç bozulmaz. Sök at kafandan acabaları! Bir kemik aynı yerden iki defa kırılmaz.’’Can Yücel’’ Geçmişin yorucu ağırlığı omuzlarınızda olduğu sürece acabalar ve keşkeler zihninizde çarpışır. Siz kendinizi yalnızlığa hapsettiğiniz sürece ne iş ne de aile hayatınızda istikrarlı olamaz, kendinizi doğru sözlerle ifade edemez, doğan günün güzelliklerini fark edemezsiniz. Bunun için yapmanız gereken öncelikle ruhsal anlamda rahatlamanız adına meditasyon, dua, kişisel gelişim gibi konulara yönelmek ve yorgun ruhunuzu güçlendirmek için çaba göstermek olmalı. İş ve eğitim hayatınızda hafta boyunca tartışmalardan uzak durmalısınız. Yatırım planlarınız varsa ayrıntılara her zamankinden daha fazla önem vererek hareket edin.


Gökyüzünün sizlere mesajı: ‘’Düşüncen konuşmana, Konuşman hareketine, Hareketin kaderine yansır. Güzel düşün. güzel yaşa..! "Hz.Mevlana" Bu ay boyunca iş ve özel yaşamınızda bu felsefe doğrultusunda kararlar alır ve uygularsanız, her şey sizler için çok daha kolay ilerleyecektir. Güzel düşünün! Düşünce gücü insanoğluna bahşedilmiş en kuvvetli enerjilerin başında gelir. Her gecenin bir sabahı olduğu gibi her karanlığı bir mum aydınlatır. Öyleyse şimdi bir mum yakın yüreğinize adı iyilik ve güzellik olup sarsın zihninizi. Ay’ın ilk haftası iş hayatı devam eden Aslan’lar yönetici yada iş birliği halinde olduğunuz kişilerin eleştirel iğneleyici davranışları karşısında sabırlı davranmakta zorlanabilir, haksız eleştirilere hışımla karşılık verme eğilimi içinde olabilirsiniz. Sakin olun. ‘’Rüzgar eken fırtına biçer.’’ Siz sadece işinize bakın, duygularınızla değil. Aklınızla hareket edin ve bu insanların kendi çıkarları için size hata yaptırmalarına izin vermeden görevlerinizi yerine getirin. Çalışma arkadaşlarınızın fikirlerini alın ama sizi yönlendirmelerine izin vermeden kendi doğrularınıza güvenerek hareket edin.


Gökyüzünün sizlere mesajı: ‘’ Söküklerini dik sözlerinin, dilini kalbine yanaştır; dilinle söylediğini kalbinle de söyle. Kalbinden geçmeyeni diline değdirme. Hz.Mevlana’’ Kendinizi olduğunuzdan farklı hatta olmadığınız biri olarak gösterecek tavırlardan uzak durmalı, öfke ya da hırsla haksız eleştirilerin hedef tahtası olmanıza neden olacak davranışlarda bulunmamalısınız. Özellikle duygusal konularda kalbinizi özgür bırakmalı, öfkenin aşkı yenmesine izin vermemelisiniz. İş hayatınızda ise yeni teklifler yanıltıcı olabilir. Var olan şartları muhafaza etmeli, tatlı sözlere kapılıp pişman olacağınız davranışlar içinde olmamaya dikkat etmelisiniz.


Gökyüzünün sizlere bu ayki mesajı: ’’Cahil ile sohbet etmek güçtür bilene; çünkü cahil ne gelirse söyler diline." Hz. Mevlana’nın bu güzel sözünden yola çıkarak başkalarının her düşüncesine her söylemine gereğinden fazla önem vermeden hareket etmeli, aynı değerleri paylaşamadığınız insanların sizi anlamayacağının bilincinde olup başkaları için boş yere kendinizi üzmekten bir an önce vazgeçmelisiniz. 4 Mayısla birlikte yönetici gezegeniniz Venüs’ün karşıt burcunuz Koç’ta seyrine başlaması ile özel yaşamınızda kuşkularınız artabilir, sevdiğiniz insanın üzerinde baskı kurmaya kalkabilirsiniz. Dikkatli olun. Sevdiğiniz insanı kaybetme korkunuzu kontrol altına almalısınız. Aksi halde korkularınız davranışlarınıza olumsuz olarak yansıyacak ve ilişkinizi çıkmaza sokacak.
Gökyüzünün sizlere bu ayki mesajı: ‘’ Dayan be gönlüm! Biçare değilsin. Yaradan sana yar. Kimsesiz değilsin, yanında kimsesizler kimsesi var. Biliyorum, sığmazsın hiçbir yere bu sevdayla. Dünya sana dar. Ama dayan gönlüm! Dayan ki her gecenin mutlaka bir sabahı var.’’ Hz.Mevlana’nın bu özel sözünün ilkesi ile özel yaşamınızda uğramış olduğunuz haksızlıkların üstesinden gelebilir, aşk ve hüsranla yanan yüreğinizdeki ateşi sevginin serinliğinde huzura kavuşturabilirsiniz. Evli Akrep’ler ilişkinizde sorunlar durmaksızın aynı tekrarlarla dönüp dönüyorsa buna ya nokta koyacak, ya da birlikte olduğunuz insanın duygularınızla oynamasına izin verip isyan etmek yerine teslim olup yaptıklarından şikayet etmeyeceksiniz. Seçim sizin. Yağmurdan kaçıp doluya tutulduydanız tufana kapılmadan sizin için olumsuz olduğunu bildiğiniz bir ilişkide boş yere fedakarlık etmek sizi yıpratmaktan başka ne işe yarar ki? Bu sorunun cevabını kendinize verin ve gideceğiniz yolu belirleyin.Gökyüzünün sizlere bu ayki mesajı:’’ Sevgide fedakarlık yolunu bulamayanları, asla gönül kapınızdan içeri sokmayın..!" Hz.Mevlana’nın bu güzel öğretisi ile aile, aşk ya da iş arkadaşlarınız arasında değerlendirmeler yapmalı taşın altına elini koymaktan çekinen, hayatın tüm zorluklarını üzerinize yıkan, kendi yaşadıkları olumsuzluklardan bile sizi sorumlu tutan insanları hayatınızdan uzaklaştırmak için bir adım atmalısınız artık! Sizler Zodyak’ın inandığı gibi yaşayan cesur, barışçıl merhameti zengin kişilerisiniz. Bu özelliklerinizi; size sunulan eşsiz yaşamı daha özel ve değerli hale getirmek için, öncelikle kendinize yansıtarak hareket etmeniz gereken bir aydasınız. Hafta boyunca bu konularda cesur olmalı; iyiyi kötüden, eğriyi doğrudan ayırt eden adil yüreğinizin sesini bastırmak yerine bu sesin söylediklerine dikkat ederek davranmalısınız. İş hayatınızda uzun bir aradan sonra yıldızınız parlamaya başlıyor. Geçmişte tamamlanmayan projeler gündeme gelebilir, daha önce başvurduğunuz fakat olumlu bir dönüş almadığınız işler çok daha iyi şartlarla karşınıza çıkabilir. Şimdi söz sizde!


Gökyüzünün sizlere bu ayki mesajı: ‘’Güzel günler sana gelmez. Sen onlara yürüyeceksin. Hz.Mevlana’’ Bu derin ve anlamlı söz nasıl bir yol çizmeniz gerektiğinin rehberidir sizler için. Öncelikle ay boyunca sakin olmayı başarmalı, öfke ve kızgınlığın sadece zarar ve yıkımı getireceğini bilmeli, iş aile ve özel yaşamınızdaki gelişmeleri sadece sizin bakış açınızdan değerlendirerek hareket etmemelisiniz. Size haksızlık edenlerle hak verenleri adil bir şekilde ayırt edebilmeli, güzeli çirkinle eş tutacak davranışlardan uzaklaşmalısınız. İş hayatınızda ise kendi aile bireyleriniz yakın çevreniz ya da akrabalarınızdan kaynaklanan sorunlar yüzünden işinizle ilgili fazlası ile önem taşıyan bir ayrıntıyı gözden kaçırabilir, bir anda kendinizi ciddi bir sorunun içinde bulabilirsiniz. Dikkatli davranın. Sizi görmek istediğiniz şekle dönüştürmek için yüreğinizde sürekli kanayan yaraların açılmasına neden olan kişilerin bir oyun daha oynamasına izin vermeyin.

Gökyüzünün sizlere bu ayki mesajı:’’Lisanı ağızda olanı değil; Lisanı gönülde olanlara Yâr Et Bizi… Tebessümü simasında olanı değil; Tebessümü gönülde olanlara kat bizi… Aşkı tende sananı değil; Aşkı ruhunda Cân bilenlere arat bizi. Hz.Mevlana" Uzun zamandır özel yaşamınızda aradığınızı bulamamış olmanın verdiği huzursuzluk, iş hayatınızda sosyal ilişkilerinizde istikrar sağlayamamanıza ve en önemlisi aşka olan inancınızı kaybetmenize neden oldu. Haklısınız zordu yaşananlar, fakat sizi size küstüren, hak etmeyen bir sevdanın bilinmezliğine sürükleyen bu kaosa bir son vermeli, umutsuzluğun dipsiz kuyusundan çıkmak için mücadele ederek aşkı ruhunda can bilenlerle yolunuzun kesişmesi için hüznü arkanızda bırakıp umuda yürümelisiniz artık!Gökyüzünün sizlere bu ayki mesajı: ‘’Ümitsizlik diyarına gitme, umutlar var. Karanlığa kapılma, güneşler var.’’ Hz.Mevlana'nın bu güzel dizeleri; karanlık gönüllerde kaybettiğiniz ışığınızı kazanabilmenin yeniden aşk’la aydınlanabilmenin ateşi olsun sizler için. Ay’ın ilk 10 günü iş ve eğitim hayatınızla ilgili konularda karşılaştığınız olay ve sorunları yönetmeye kalkan davranışlar içinde olmamalıaınız. Ağzınızdan çıkan her sözün nereye gideceğini hesaplayarak hareket etmelisiniz. Birlikte çalıştığınız insanların bencilliklerini görmezden gelip, yöneticilerinize yada öğretmenlerinize karşı ön yargılı davranışlar ve söylemler içinde bulunursanız kaybeden taraf siz olabilirsiniz.

__________________


Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
5 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.