Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.05.14, 06:12   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 75
Konular: 553
Mesajlar: 2,545
Ettiği Teşekkür: 20485
Aldığı Teşekkür: 11054
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Polis Devleti Olmaya Ramak Kaldı

POLİS DEVLETİ OLMAYA RAMAK KALDI


Bir ülkenin hayati konularda varlığını sürdürebilmesi, dost düşman ülkeler nezdinde her konuda güçlü olabilmesi, elbette sağlam bir istihbarat kurumunun varlığına, çalışmasına, becerisine, ulusalcı olmasına bağlıdır. Böyle bir teşkilatın olması elbette devletin bekası için önemlidir. Ama yeni MİT yasası ki, seçim sonrasına bırakılmıştı günü ve zamanının geldiği kanaati hasıl olduğundan mecliste görüşüldü kanun olarak kabul edildi, Çankaya Noteri imzaladı ve yürürlüğe girdi. Bu kanun içeriğinin her meslekten, her konumdan ve hatta sıradan vatandaşlar tarafından iyi irdelenip anlaşılması gerekir. Hele hele hükümet ve onun partisi Akp'ye ve zihniyetlerine uygulamalarına muhalif ve karşıtlığınız varsa? İki kez okuyup irdelemeniz gerekir diye tavsiye ederim. Çünkü; bu yasa ile güçlü bir MİT yasası anlayışı ve amacı gelmiyor. İktidarı bırakmak istemeyenlere yardımcı bir güç daha oluşturuyor ki adına Polis devleti diyebiliriz.


Yeni, MİT yasası anlayışı ile siyasi iktidardan gitmek istemeyenlerin başvurduğu anti demokratik yöntemlere biri daha eklenmiş oluyor. Polis ve Adliye teşkilatında yandaşlar yaratılarak oluşturulan üstünler hukuku, belli ki yeterli olmamış, MİT yeni yasası ile herkesi istisnasız dinleme gözetleme hakkı ile, muhalif fiğürlerin tümünün zapt-ı rapt altına alınmaya çalışılmasının baskıcı bir ürünü olarak hedeflenmiştir.


Gece yarısı torba kanunlar ile kendilerine her tür koruma zırhı getirenler, olası yargılanmalarına karşın şimdiden Polis ve Hakim'lerini köşe başlarına yerleştiriyorlar, bu yetmiyor ve kesmiyor ki, tüm kurum kuruluş ve kişilerin istisnasız dinlenmesi, evraklarının anında görülmesi, kurulacak enteğrasyon bir sistemle saati saatine izlenmesi yeğleniyor, bu husus yeni MİT yasaı ile hayata geçecektir. Tek amaç iktidardan gitmemek!


Polis devleti olmaya ramak kaldı! Polis teşkilatına sağlanan yasal düzenlemeler, aşırı ve sorunsuz ve sorumluluk getirmeyecek yetkiler ile vatandaşın demokratik haklarının törpülenmesi, son çıkarılan Mit yasası ve getirdikleri ile, Polis devleti olmaya ramak kaldı dedirtecek cinsten uygulamalardır.


İşte yeni MİT kanunu ve getirdiklerinden bazıları:


MİT, tüm kamu kurumları ve bankalardan istediği her türlü belge, bilgiyi alabilecek. Her kurum özeli geneli olmadan tüm bilgi ve belgelerini istendiğinde MİT'e vermekle yükümlü olacak, ayrıca MİT, elektronik ortamda entegrasyon sağlayarak kişilerin, tüzelkişilerin Bankaların resmisi sivili tüm kurum ve kuruluşların bilgi işlem merkezlerinden ve iletişim alt yapısından yararlanabilecek. Bu kapsamda talepte bulunması halinde, kurumlar, kişiler, tüzelkişiler kendi mevzuatlarındaki hükümleri gerekçe göstermek suretiyle talebin yerine getirilmesinden kaçınamayacaklar. MİT bununla da kalmayacak, tüm mahkemelerden de belli suçlara ilişkin soruşturmalarda, her türlü belge ve bilgiyi talep edip alabilecek.
MİT, her türlü elektronik dinleme ve izlemeyi yapabilecek, verilen yetki ile, telekomünikasyon kanallarından geçen dış istihbarat, milli savunma, terörizm ve uluslararası suçlar ile siber güvenlikle ilgili verileri toplayabilecek, toplanmış olan belgelerin Gazetecilik adına ifşa edilmesi ve yayınlanması halinde, sadece gazeteci ve editör değil, medya patronlarıda dahil olmak üzere yayınlayanlar da en az 3 -9 yıl arası hapis istemi ile yargılanabilecek.


Ayrıca yeni kanunla, MİT’in görev alanı da genişletiliyor. kanunla, MİT’in mevcut görevlerine şunlar da eklendi; Dış güvenlik, terörle mücadele ve milli güvenliğe ilişkin konularda Bakanlar Kurulunca verilen her türlü görevi yerine getirmek! Hangi görevler verilir bilinmez!
Dış istihbarat, milli savunma, terörle mücadele ve uluslararası suçlar ile siber güvenlik konularında her türlü teknik istihbarat ve insan istihbaratı , araç ve sistemlerini kullanmak suretiyle bilgi, belge, haber ve veri toplamak, kaydetmek ve analiz etmek.
İstihbarat kapasitesini, niteliğini ve etkinliğini artırmak amacıyla, yabancı istihbarat teşkilatlarının kullandığı usul, yöntem, imkan ve kabiliyetleri ile teknolojik gelişmeleri takip etmek, uygun görülenleri temin etmek, kullanmak veya uygulamak.


Vatana millete hayırlı olsun derken Akp muhalifleri ve Atatürk ilkelerini savunanlar aman dikkat!


08.05.2014
Mustafa AKTEN
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.