Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.05.14, 23:37   #56
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Danıştay’da Büyük Olay

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tanıdık Mesajı göster
Real şu yüksek perdeli yazıların can sıkıyor bilesin... Bbak Baneminde benim tezime muhalif yazmış.. Ama onun fikrinede, yazısına da saygı duyuyorum... Çünkü onun yazısında fikir var...

San fikir yoksununsun.. Biliyorum Bu sitenin kurucusu ve sahibisin.. Onun için tebaan seni vaftiz ediyor, kutsuyor.. Ama beni kimsenin emir eri ve tebası değilim...

Yazılarında insanları küçümseyerek, aşağılayarak ve hiç bir şeyden bi habermiş gibi, hiç bir şeyden anlamazmış gibi davranma..

Sana burada kendimi ezdirmem...

Varsa bana fikirle gel, fikirle...
Eziklik, ezdirmemezlik...

Eskiden ülkücüydük...

BBP' liydik...

Bunlar çok sayıda insanın bugün ''ben aslında AKP' li değilim ama...'' diye başlayan biçare savunmalarının klasiklerimiş tezahürleri...

Bugün ülkücü olmadıktan sonra ''ben eskiden ülkücüydüm'' diye övünmenin anlamı nedir? Hani eksiğini ''eskiden ülkücü olmak'' ile kapatıyorsun?

Başbakana laf söylenmezmiş, ülkenin başbakanıymış, saygı duyulmalıymış vs vs...

İnsan saygıyı kendisi yaratır.

Eğer kimi insanlar iktidara gelmeden önce ''iktidara gelirsem dokunulmazlıkları kaldıracağım'' diye defalarca söz verip, 12 yıldır kalpazanlık, ihaleye fesat, rüşvet vb gibi en adi suçlardan aklanmak yerine hala dokunulmazlık zırhı arkasına saklanıyorsa, aklı başında ve namuslu hiç bir vatandaşın ona saygı duyma zorunluluğu yoktur.

Dünyanın hiç bir ülkesinde bugüne kadar bir başbakanın be denli rezil olabileceğine ben şahit olmadım. Ve bu denli ''yavuz hırsız'' olabileceğine de şahit olmadım...

Siz, karakteri size benzer olduğu için o başbakana saygı duyabilirsiniz. Biz duymak zorunda değiliz. Çünkü bu başbakan bize hiç benzemiyor.

Ve kendisi her gün kameralar karşısında sabahtan akşama kadar siyaset cambazlığı yapıp ağzından tükürükler saça saça kendisi gibi olmayan herkese saşdıracak ve herkes günü 24 saati ona katlanacak ama o 1 saat bile seviyeli eleştirilere bile katlanamayacak...

Demek ki başbakanınız ile bayağı örtüşen yönleriniz var.

Bizim yok!

Biz hırsızlığı tescilli oğlunu adaletten kaçırıp, 2 haftada 3000 polis ve savcıyı kıyıma uğrattıktan sonra kendi polisine ifadeye yollayıp, kendi savcısına aklattıran kişilere iyi gözle bakmayız. Siz bakabiliyosanız demek ki aramızda ahlaka, onura ve dürüstlüğe ilişkin farklı algılamalar var.