Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.05.14, 11:41   #53
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1431
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32418
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Soma'da Maden Faciası: 166 Ölü

Bu kentte bugün suratlar asık.

İlk defa kentimi bir sessizliğe büründüğünü gördüm. Az önce belediye anons geçti. Burdan somaya giden çok işçi var. Her türlü imkanın kullanılacağını anons ettiler.

Öyle bir durumdayız ki somada akp kazandı deyip bu kazayı o insanlara müstehak görenler var. Sağ cenahtan bakıyorum bir paranoyaklık hakim bunude cehape zihniyeti yapmış gezi yıldönümünde çıkması manidarmış bilmemne..

Bu ülkeden bir yol olmaz ben bunu anladım. Arkadaş ortada bir acı var halen yok gezi yok bilmemne yok onlar akpye oy verdi müstehak felan..

Ya biraz kendinize gelin ya bir oturun düşünün kendinizce ya bu kaza neden oldu bunun önüne geçilebilirmiydi felan..Neden Türkiye'de oluyor bu maden kazaları. Amcam madenciydi benim İngiltere'de çalıştı 23 yıl madencilik yaptı emekli oldu. Daha bugün sabah babam konuşurken kulak misafiri oldum. "Biz" dedi "Madenlere girerken güvenlik birimleri kontrollerini gerçekleştirmeden bir kişi madene bile girmiyordu kontroller tam sağlandığı zaman işimize başlıyorduk" dedi.

Aynısı bizdede yapılsa çok mu zor arkadaş bu olay? yoo.. Haa derler şimdi mesaiden çalınıyor performans(!) kaybına uğruyoruz derlerse ben onların aklını s..yim..

Kaldı ki o çok yaftaladıkları cehape yönetimi bir araştırma önergesi veriyor bu da reddediliyor neden çünkü onlar cehapeli.. Pis onlar..

Kar kar ayağına güvenlik kısmını sıkı tutmadılar ordan burdan çaldılar. O kar dedikleri paralarıda bir yerlerine soksunlar.. Ondan sonra allahın takdiri diyorlar uyuz oluyorum. Ben bir deist olduğum halde bu güruha bu kaderci güruha desem aga "tevekkül" nedir biliyormusun diye sorsam yüzüme sessizce bakıp bunu küfür zannederler.

Kapitalizm cinayet işledi. Ve hepimiz bakakaldık. Sistem öldürdü bu insanları.. Yazık bu insanlara ajitasyon yapmaktan nefret ederim ama en genci var içlerinde 15 yaşında. Düşünün daha 18'ine girememiş bir çocuk madenlerde çalışıyor bu bile başlı başına bir suç bir hatayken.. Ama nerde bizde o bilinç. Sorumlular pişkin pişkin işlerine devam edecek bu olay 2-3 gün konuşulacak sonra unutulup gidecek. Hepimiz unutacağız bunu. Ama o aileler acı içinde yaşayacaklar sevdiklerinin acısı birde hesap verememenin acısı..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.