Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.05.14, 13:12   #11
Aforizma
Üye

Aforizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 10
Ettiği Teşekkür: 24
Aldığı Teşekkür: 101
Rep Derecesi : Aforizma Karimasını arttırmak için doğru yerdeAforizma Karimasını arttırmak için doğru yerdeAforizma Karimasını arttırmak için doğru yerdeAforizma Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Arrow Cevap: Yeni Nesil Şairler

Ahmet Coşkun

1957 yılında ığdırda doğdum. İlk okulu tuzlucanın Değirmendere ve Iğdırın harfelli köyünde okudum.Orta okulu Ankarada okudum. Yıldırım Beyazıt lisesini yarım bırakmak zorunda kladım. daha sonra açık öğretmle devam tetim. Ne Amerika ne Rusya bağımsız Türkiye diye başlayan bir şiirim için, 12 Eylülde yargılanıp 2 yil ağır cezaya çarptırıldım. Ceza kanunun 141 142 düşünce suçlarını kapsayan maddeler ceza kanunundan çıkarılca boşa yatmış olup berat ettim.

Halen resmi bir kurumda memur olarak çalışmaktayım. bir kız bir erkek iki çocucuğum var. Ankarada hayatıma devam etmekteyim. Uzun yıllardır yazıyorum.Bazı gazete ve dergilerde tek tek de olsa şiirlerim yayınlandı. Henuz bir kitap olarak basmak nasip olmadı.

Aşk şiirleri yazmak ayrı bir keyifsede bir yurtsever olarak memleket ahvalini dile getirmemek olmaz. Yakında bir şiir kıtabı çıkarmak istiyorum." demiş kendisi için...
Uzun bir süre sürdürdüğü "...ve şiir" programının ardından "Uzun Yürüyüş" isimli Türklerin tarihini anlatan bir programa başladı ve Türkiye turnesinde şuan. Bildiğim kadarıyla yakın bir zamanda da bir şiir albümü gelecek kendisinden...

Eserleri;

(Yok)
Turnam şiirinden bir dörtlük;
Sevip girdiğim sinen ki bir sin
Karanlık sevdan derinde bir in
Kim incitti kim ayarttı ne bu kin
Ne sendeki gam kasvet turnam
7 Üyemiz Aforizma'in Mesajına Teşekkür Etti.