Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.05.14, 22:22   #99
Efruz
Dost Nâzım

Efruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 75
Ettiği Teşekkür: 31839
Aldığı Teşekkür: 10767
Rep Derecesi : Efruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Soma'da Maden Faciası: 250 Ölü

3 günlük yas ilanını duyduğumda, sayının bir önemi yok dediklerini okuduğumda; kendi kendime dedim kesin ölü sayısı 200'ün kat kat üstünde. 3 günlük yasın en son 17 Ağustos depreminde ilan edildiği söyleniyor. Orada binlerce insan ölmüştü.

15 yaşındaki çocuk madende çalışıyor. Yerin metrelerce altında kömürle yaşıyor. Oysaki o çocuğun güneşin altında arkadaşlarıyla oynayıp kemiklerini geliştirmesi gerekiyordu. Berkin Elvan için çocuğun orada ne işi var deyip annesini yuhalatmıştı. Şimdi ne diyecek? Umarım aile sorumsuzmuş, madene sokmuş demez. Ki bu ölümleri kader olarak görüyorsa onu da duymamız yakındır.

Kamu arazisi şehitlik amacıyla tahsis edilmiş. Yanyana mezarlar kazılıyor. Kamyon kamyon tabut taşınıyor şehre. Morglar dolmuş, soğuk hava depolarında bekletiliyorlar. O şehitlik için en az 500 mezar kazılacak diyorlar. Madem 250 ölü var neden iki katı mezar sayısı?

Arap Baharı'nda herkes diyordu sırada bize gelecek mi diye? Savaş bize de sıçrayacak mı diye bir korku vardı. Askerlerle silahlarla bir savaş yok bu ülkede. Ama bir tek ben mi böyle düşünüyorum yoksa markete sığınma videosu başka birine Libya'yı hatırlattı mı?

Her şey bir yana olan yine garibana olacak. Kendi pis işlerini kağıt üstünde uygun gösterecekler. Sonra da çıkıp kader diyecekler.

Bırak olmasın mezar taşımız,
bir okul bahçesine gömsünler bizi
çocuklar koşsun üzerimizde.

Efruz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.