Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.05.14, 00:51   #120
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131250
Aldığı Teşekkür: 42621
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Soma'da Maden Faciası: 274 Ölü

@Slower

Kaza olur diye bir Kanun yok!.

Burada bir Marifetmis gibi, Arkadasinin Parmaklarinin Kaybetmesini, Madalya gibi takinma!.
Is Arkadasim demistin´de?, kazadan sonra ne önlemler alindi?.
Yoksa onun Garanti olan isine kavustun diye, Bayrammi yaptin?.

Marifet, böyle Kazalari önleyebilecek önlemler alabilmek!.
86 Senesinde bile, ilk sefer gördügün Cam sanayinin yetersizligini ziyaretci olarak sorumlu ve orada calisanlarla Paylasmak olmustu!.

Sözü gecen Aksamda, palete doldurulmus 10 Cam, makineden düsüp, belinden asagisini kesikler icinde, Bes cocuk babasini birakmisti!.

Sorumlu olan sahis bile, bunlara önem vermezse, benimmi, onlara dayanip, onlara göstermem gerekirdi?.
Ne icin o koltuga oturmus bunlar?.

90´li senesinde, devlet Yol Iscilerinin Insaatini durdutmustum, Virajda Tabelalar icin Delik acip, Direkleri yerlestiriyorlardi.

Ilk Etapta Frankfurt´un, Belediyesinde calisan sorumlu, Basindan savmak istedi!.
Bir iki telefon yaptiktan sonra, Telefon Zentralinden benim Telefonumu arastirmis, hemen Temasa gecmisti.

Insaatta bulustugumuzda, Özür diledi!.

O esnada, Devletin 25 Metre Ana hattida degistirildi!.

Sayet buna el atmasaydim, Insaatte olan 7 Kisi elektrik carpmasindan ölebilirdi.

Kaza olabilir diye, burada susmammi lazimdi?.
Yoksa böyle hareket edipte, O 7 Kisininde Hayatinimi kurtarmis oldum?.

Adam Opel, Rüsselsheim: Ana Fabrikada, Atom Santralindan gelen Hatlardada faaliyetlerimi gerceklestirdim!.
Oradan ayrilip, iki kat yokarida calismaya basladigimda, eski calistigim sahisin yanina baska Hiyari vermisler, ihmalsizlik yüzünden Kaza olmustu!.
Eskiden beraber calistigim Arkadas, 6 Ay hastanede yattiktan sonra Emekliye ayrildi, Is Hayati sönmüstü!.

Yanindaki yeni is Arkadasinida Ben Dövüp, isten Kovmustum!.
Meslegim geregince, her yanlis attigim el, hayatima mal olabilirdi!.

Ama bu Meslegi Ögrendigim icin, emniyetin ney oldugunun farkindayim!.

Ceyrani ne görebilirsin, ne Koklayabilirsin, emniyetini almazsanda, tabut degil, kalintilarin anca bir Cantaya sigar!.

Burada 220 veya 380 Volttan bahsetmiyorum!.
50.000 Volttan bahsediyorum!.
Trafo Istasyonlarindan bahsediyorum!.

Emniyetini almazsan, O Hatayi tek bir sefer yapabilirsin, sonrada hic hastalikmis diye Problemin bile olmaz!.

He simdi yeniden söyle bakalim 24 saat internetmis diye!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.