Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.05.14, 09:58   #176
Hasat
Süper Üye

Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 153
Ettiği Teşekkür: 8748
Aldığı Teşekkür: 12916
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Soma'da Maden Faciası: Ölü Sayısı Belli Değil (284)

Arkadaşlar yıllardır özelleştirilmiş bir şirkette çalışıyorum aynı somadaki işçiler gibi.Tabiki çalışma şartlarımız aynı değil ama benim güvencem şirketin özelleşmeden önce devletten kadrolu işe girmiş olmam nedeniyle.
Eğer bir işyeri özelleşmişse o saatten sonra devlet güvencesinde çalışan almaz.Taşeron çalıştırır o taşeronlarda ufak ufak şirketler üzerine kaydedilir burdaki amaç SGK yı dolandırmaktır.Bu işçilere her sene işe girdi çıktı yaptırılır adıda sözleşme yeniledik olur bunun sebebide işten atılırlarsa tazminatları yükselmesin diyedir.

Yani özelleşmiş bir kuruma taşaron olarak işe girmişsen emanet çalışıyorsun demektir.Yarın gelme demeleri içten bile değildir.

İşi garanti olana ahkam esmek kolaydır.Evde bekleyen çocukların eşin varsa ve yaşadığın yerde ordan başka iş imkanı yoksa mecbursun boyun eğeceksin.
Benim şirketimde akp cemaat aşk yaşarken personelin tamamı dergahlardan çıkmaz hale gelmişti.İşe girmenin tek şartı akpden veya cemaatten torpil bulmaktı.

Ben iş kanuna tabi kadrolu olmama rağmen bizden değil diye terbiye etmek için sürgüne gönderdiler.

Kolumda içinde Atatürkün imzası olan saat taktığım için uyarı bile aldım.Çıkar onu başına iş gelecek dendi.

İşte bu sebeplerden belediyeyi akp den seçen yada başbakanın yumrukları karşılığında susan o kız (Dövülen o salak herif değil 16 yaşında bir kızdı) yada korkudan susan o market sahibine kızmayın boşuna korkuyorlar.

Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.