Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.05.14, 23:10   #6
Mihri Sultan
Uzman Üye

Mihri Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 2172
Aldığı Teşekkür: 6531
Rep Derecesi : Mihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzel
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Safevi Devleti

Safevi devleti deyince aklıma hep Şah İsmail ve Yavuz arasındaki satranç oyunu ve Şah İsmail ile hakaret dolu yazışmaları yani mektupları gelir. Aslında biri aklımda ama yazarsam forum kapanır Bu hediyeli mektup ve Yavuz'un gül lokumu gönderdiği cevap tabi anlayana
Murat Bardakçı'ya gelince ben yansız tarihçi olarak nitelendiremiyorum kendisini.. Yıllarca Osmanlıcılık yaparak insanları Atatürk'ün üzerine kışkırttı. Şimdi günah çıkartıp hatasını anladı ve itirafını yapıyor. Özellikle 19yy siyasi tarihinde çok yanlı, Vahdettin mi Mustafa Kemal mi ayrımcılı ve saltanat yanlısı tutumlarıyla ortalığı karıştırdı. Partneri Erhan Afyoncu tamam çalışkan bir tarihçi en azından Osmanlıcası takdir etmeye değer ancak çok taraflı.. ve ben taraflı bakış açısı ile ortaya atılan belgelere güvenemiyorum der konudan çıkarım..
Dilaver paylaşım için sağol kardeş