Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.06.14, 00:04   #15
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,532
Ettiği Teşekkür: 29736
Aldığı Teşekkür: 33084
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: AK Parti'li Kapusuz: Herkes Aklını Başına Alsın

Benim aklımdakileri bir ekşi yazarı yazmış aynen aktarıyorum Türkçe sorunu içinde mazur görün.

Alıntı:
Hikaye basit, hepiniz biliyorsunuz aslında ben sadece tekrar edeceğim. en başından beri barış süreci tam bir aldatmacaydı. önce suriye'ye halleniyorlardı, tecrübeli kadroları tasfiye edilmiş tsk'nın hem suriye'yi işgal edecek hem de aynı anda pkk ile savaşacak kapasitesi yöktü, zaten 2012'nin son aylarında bir çok yerde gerilla karşısında aciz duruma düşmüştü. yani arkasını sağlama almadan başka bir yere saldıramazdı, ateşkes suriye planları için zaruriydi. fakat evdeki hesap çarşıya uymadı, abd libya'da yediği haltın bedelini gördü ve nato veya bm'yi ikna etmek türkiye çapında bir ülkenin harcı değildi. kanlı tertiplere girişildi, reyhanlı, kimyasal saldırılar, şam'da akşam namazları... hesaplar tutmadı üstüne bütün dünyaya afişe oldular, el-kaide'yi taşeron yapan nato üyesi etiketini yediler. bbc ve cnn'de çatır çatır türkiye'nin suriye'de el-kaidecileri nasıl desteklediği gösterildi bütün dünyaya.

Sonra gezi patladı, aynı çapsızlık ve beceriksizlikle çok küçük bir eylemi terörize ederek türkiye tarihinin en kitlesel eylemliliğine dönüştürdüler, korku duvarları asıldı, milyonlar sokaklardan taştı. yine uluslararası medya dünyaya türkiye'de yaşananları canlı olarak göstermeye başladı, gaz bulutları, barikatlar ve şiddet! tam bir arap baharı manzarası, hem de bütün ülke sathında, bir kez daha böyle afişe oldular. akp artık ılımlı islamın parlak çocuğu değildi, müslüman kardeşleri mısır'da tasviye ediliyordu, acaba kendi başlarına da bu akıbet mi gelecekti? korkularının sebebi buydu ve işte bu yüzden şimdiye kadar görülmemiş sertlikte saldırdılar göstericilere, ölüler, yaralılar, gözünü kaybedenler...

Bu görülmemiş bir şiddet ve devlet terörü muhalefeti birleştirdi bir tek kürtler hariç. zira sürecin diyeti önlerine kondu, barışın hatrina alanlardan çekildi kürtler, bireysel olarak vardılar belki ama kürt siyasal hareketinin önemli isimleri gezi eylemliliğini kemalistler diye aşağılıyorlardı. böylelikle diyarbakır plakalı tomalar ankara'da eylemcilerin üzerinden geçebildi. bu duygusal bir kırılma anıydı, kürtlere on yıllardır reva görülen devlet terörü ile ilk defa kitlesel anlamda muhattap olan batının empati yapma, yapabilme iklimi pas geçildi. medya ve devletin kirli tezgahı afişe olmuşken, yıllardır televizyondan dökülen zehirli yalanlarla büyümüş bir nesil gerçmişte doğu ve güneydoğu'da olanı tecrübe ederken kürtler işte bakın bize yıllardır reva görülen zulüm budur demek için alanlarda olsaydı belki çok büyük bir duygusal kırılma yaşanabilirdi ama bu tarihi fırsat tepildi. kürt siyaseti kendi açılarından belki haklı olarak toplumsal muhalefetin tavan yaptığı bu süreçte iktidarın yanında yer aldılar, en azından tam karşısında değillerdi.

Sonra tape dönemi başladı. uluslararası alanda herhangi bir inandırıcılığı ve güvenilirliği kalmayan akp'nin tasfiyesi hizmet hareketine ihale edilmişti. tape üstüne tape, üç ay boyunca bağımlı gibi dinlediğimiz ses kayıtları. kürt siyasal hareketi bu süreç boyunca yine sürecin diyetini ödedi ve düşük profilli bir muhalefet sergiledi. çürümüşlüğünden şüphemiz olmayan iktidarın kokusunu da aldık böylece ama nafile, sendelediği anda linç edileceğini bilen iktidar postu bırakmamak için elinden gelen herşeyi yapmaya hazır olduğunu bize gösterdi. çalıyor ama çalışıyor diyen onurlu türkiye halkları yine teveccühünü istikrardan yana koydu, üstüne hırsızlıktaki maheretinden emin olduğumuz iktidarın sandıklara el atmaması düşünülemezdi!

Seçimleri hile hurda kazandılar fakat doğuda kürtlere dış geçiremediler, bir yıldan fazla artık sürecin somut sonuçlarını görmek isteyen kürt siyaseti artık sürecin diyetini ödemekten sıkılmıştı fakat akp hele bir cumhurbaşkanlığı seçimlerini görelim diye diretiyordu. uzun bir süredir bekleyen kürtlerin sabri tükenmişti, üstüne rojova'da yaşanan katliamlar devam ediyordu, akp'nin hamiliğini yaptığı selefiler kürtleri öldürmeyi sürdürüyordu. cumhurbaşkanlığı seçimlerinde akp'ye destek olmayacaklarını açıkladılar, kendi adaylarıyla gireceklerdi seçimlere. bu ilk turda seçilemeyeceği yerel seçim sonuçlarına göre kesinleşen erdoğan'ın beklenen adaylığını bir türlü açıklayamamasının asıl sebebidir, çünkü bütün muhalefetin en çok oy alan ikinci adayda toplanacağını ve kendisine ilk yeniğişini tattıracağını biliyor. muhalif ve halk oyuyla seçilmiş bir cumhurbaşkanının kendi başına açacabileği belaların farkında olduğu için bugün 'bayrak' kartını masaya sürdü. amaç 'bayaragi' kurtaran komutan olarak milliyetçi oylara, yani mhp tabanına oynayarak ikinci turda ipi göğüslemek. bunun uğruna süreç berheva edilebilir bir bedel onun için, yıllardır gösterdiği pratiğe bakarsak insanların ölmemesi gibi bir tercihi yok kendisinin ve sukerasının. daha dün tokat'ta lice'de yaşanan katliamı protesto eden öğrencileri linç edenlerin pratiğini bütün vatandaşlara tavsiye etmesinin altında yatan gerçek budur. gerekirse iç savaş bile çıkarmayı göze alacak durumdadır çünkü iktidarı kaybettiği an başına geleceklerin bilincide, aynı şekilde akp'li zevatın ve onların iktidar çanağından ıslak ekmeğe bağımlı medya ve sermayesinin şimdiye kadar yedikleri haltlar bu denli ifşa olduktan sonra hükümet postunu elden bırakmamak için yapamayacağı düşkünlük yoktur. bu gördüklerimizin en kötüsü olmadığını söylemek için kahin olmaya gerek yok.

seiduna
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.