Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.06.14, 12:33   #14
Tanıdık
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 71
Ettiği Teşekkür: 4465
Aldığı Teşekkür: 7540
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Yine Polis.. Yine Çocuk..

İnsan olarak ölen çocuklara oh olsun diyecek kadar insanlık şirazesinden henüz çıkmadım şükürler olsun..

Tamam şuna da katılırım, insansız vatan olmaz, insansız toprak parçasının hiç bir önemi yoktur, o toprak parçası üzerinde yaşayan insanlarla bir anlam kazanır.. Her hangi bir şeye kutsiyet atfetmenin de kabul edilebilir değerleri vardır..

Belki daldan dala atlayacağız ama olsun, bir bütün halinde değerlendirme yapmaya çalışırız yeri geldikçe.. Bayrak bir milletin bağımsızlığının ve istiklalinin sembolüdür.. Her birimizin dünya görüşlerine göre değişkenlik arz etsede, insanların yek diğer insanlara göre bir takım hassasiyetlerinin daha önde olduğu gerçeğini kabul etmek gerekir...

Tamam hayatın ve hakikatin merkezine insanı oturtalım, ki benim düşünce merkezimde de öncelediğim bir mevzuudur. Lakin, yek diğerlerinin de ben ve ben gibi düşünen insanlara karşı hassasiyet gütmelerini arzu eder insan... Kimilerine göre Devletini, Milletini ve Bayrağını öncelemek önemli ise, aynı vatan coğrafyasında yaşayan insanlarında bu hassasiyete saygılı olmaları gerekir..

Ben doğup büyüdüğüm, gençlik yıllarıma kadar barındığım ilçemde (ayrıştırma için kullanmıyorum bu cümleleri, sadece tanımlama adına kullanıyorum lütfen yanlışa tevil edilmesin) kürt vatandaşlarımızla iç içe yaşadık, bir çok alevi olsun, sünni olsun kürt arkadaşlarım var...

Gelmek istediğim nokta şu ki; yaşadıklarıma dayanarak yazıyorum, biz Türk olarak hiç kimseyi ötelemedik...Hor hakir görmedik...Biz ne isek onlarda oydular...

Ama sonra ne oldu ise, emperyal güç odaklarının taşeron örgütçülüğüne soyundu birileri, lisede birlikte okuduğum kürt kökenli arkadaşlardan dağa çıkanlar oldu...

Ülkenin genel durumuna bakıyoruz, şu an, ki bana göre dünlerde de böyleydi bu durum, birlikte barış ve huzur içinde yaşayabileceğimiz ortam mevcut...

Ama birileri illa ki ihanet edeceğim sevdasındalar...
Evet çocuklar ölmesinler...
Evet insanlar öldürülmesinler...
Ama, bu aziz vatana kimse ihanet te etmesin..

Unutulmamalı ki, hiç bir ihanet karşılıksız bırakılmaz..

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.