Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.06.14, 07:27   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Siyaset Kurumu ve Hatalar

SİYASET KURUMU VE HATALAR

Atatürk ilkelerine inanmış insanlar aynı zamanda demokrasi yanında, özgürlük, demokratik parlamenter sistem, hukukun üstünlüğü, hukuk devleti isterler ve devlet kurumlarının, bu kurumların başına getirilen seçilmiş ve atanmışların, tek görevlerinin halka hizmet olduğunu, tüm seçilmiş ve atanmışların, halkın huzuru, birliği, refahı, refah seviyesinin yükseltilmesi, doğuştan kazanılmış hakların korunarak insan haklarına yaraşır bir yaşam düzeyinin millet ve bireylerine sunulmasını seçtikleri ve atadıkları insanların asli görevleri olarak bilirler. Devlet kurumu makamlarına hizmetkar olarak gelmek isteyenler bunları bilir siyaseten görevlere talip olurlar, halkın hizmetkarı olmaktan gocunmazlar.


Gerçek demokrasilerde halk, belli sürelerde devlet kurumlarının idaresinden, yer altı ve yer üstü zenginliklerinin adil ve hakkaniyete uygun biçimde halka dağıtılmasından, bu dağıtımın eşit olmasını sağlamak üzere kanunlar çıkarılmasından sorumlu olarak göreve siyaset kurumu aracılığıyla insanları seçimle getirirler. Yapabilenler yapar, yapamayanlar gider yerlerine başkaları gelir.


Demokrasilerde halk kendine Kral veya Padişah seçmez, malını mülkünü koruyacak, milli kimliğine sahip çıkacak, paraları ve nemaları ile şahsi servet yapmayacak, nüfus suiistimali ile yakınlarına devlet imkanları ile zenginlik sağlamayacak ve devlet malından dızdızcılık, zarfcılık, karmanyolacılık yolu ile mal ve para aşırmayacak, servet üstüne servet yapmayacak adam seçerler. Adam gibi adam olanlar devletin ve milletin taltifine ve teşekkürüne mazhar olurlar.

Demokrasilerde millet makamlarını işgal edenler, büyüklük kuruntusuna kapılmaz ne oldum delisi olmaz emperyalist ülkelerin aferin delisi ve işbirlikçisi olmaz, siyaset kurumlarını şahsi emelleri için yarış arenası haline getirmezler. Siyaset kurumunda olanlar ben benim, ben kimim? Sen kim oluyorsun demez diyemez! Aldığı kıytırık oyları millet iradesi, milli irade saymaz, gerçek milli iradeyi görmezden gelmez, gelemez!


Siyasi istikrardan söz edenler, milli iradeden söz edenler, 12 yıldır Türkiye Cumhuriyeti devletinde toplumsal yanılgı oyları ile siyaseten iktidar! Ve varlıkları ile, zihniyetleri ile bu ülke için istikrarsızlık kaynağı olarak ortada durmaktadırlar. Öyle ki, Cumhurun başı olan zat dahi 2 sayfa 9 madde ihanet belgesi imzalayarak, Türk devletinin dışarıda ve içeride bazı kararlarına başkaları tarafından ambargo k0nulmasını sağlatarak Cumhurun başı makamında oturmaktadır.

Bir dostun ninesi dermiş ki, “Şalvarın ipinin ucunu başkasının eline teslim edersen, içindeki artık senin değildir.” Dermiş. Bizim anlayışımıza göre Şalvar ipinin ucunu bazı konularda çoktan başkasının eline geçtiğini, siyaseten iktidar olanların yaptığı tarihi hatalar af edilmezler arasındadır. Bu gün siyaset kurumu içinde önemli yere sahip olan ana muhalefet ve yavru muhalefet başkanları, siyasi ve tarihi bir hata yaparak, Cumhurun başı olacak makama, 10 Ağustos 2014 de yapılacak seçimler için seçilme şansı olmayan, aday dahi gösterilmeyecek bir şahsiyeti aday ilan etmişlerdir. Siyaset üstü görev yapacak bir adam arıyorsanız Türkiye’de adam kıtlığımı var. Etrafınıza bir bakınız! Cumhuriyet ve ilkelerinden, Atatürk devrimlerinden yana taraf olacak, ama siyaset üstü bir anlayışla görev yapacak o kadar çok değer var ki! Bu değerleri görmezden gel, git! Hiç olmayacak bir şahsiyeti aday ilan et. Siyaseten yapılmış çok büyük bir hata! Es kazara seçilirse ceremesini hep birlikte Türk milleti çeker.

22.06.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla