Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.06.14, 16:24   #32
Tanıdık
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 71
Ettiği Teşekkür: 4465
Aldığı Teşekkür: 7540
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Ramazan'da Bu Gıdaları Sofranızdan Eksik Etmeyin

Hakikaten karışmış konu...

Oruç bir inanç meselesidir...Müslümanlar Allah'ın emri olduğu için tutarlar. Müslüman olmayanın oruç tutması diye bir şey zaten yok, tam bilmiyorum ama Hırıstiyanlık ve Yahudilikte benzer şeyler farklı biçimlerde olabilir, hatta diğer inanç türlerinde de... Neyse bu insanların inanç meselesi, kim tutar kim tutmaz bizi pek ilgilendiren bir durum değil...

Gelelim şu davul meselesine, gelenekler din değildir, asla onun yerine ikâme edilemez, kaldı ki bu devirde davula hiçte gerek yok, şahsen ben davula hiç itibar etmiyorum, telefonumu ayarlayıp kalkıyorum..

Amacım tartışmak değil, ancak yıllardır şu oruç tutanların sağlığa şöyle faydalı, böyle iyi demelerine de sıcak bakmıyorum...

Böyle konuşanlar için şunu söyleyeceğim, inanan insanlar orucu Allah'ın emri olduğu için tutarlar... gerisi lafı güzaf..

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.