Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.06.14, 11:59   #78
Tanıdık
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 71
Mesajlar: 1,969
Ettiği Teşekkür: 4465
Aldığı Teşekkür: 7551
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Neresinden bakılırsa bakılsın, neresinden tutulmaya çalışılırsa çalışılsın, hangi sebep ve saiklerle yapılmış olursa olsun, olayın önünde ve ardında kimler olursa olsun, iler tutar yanı olmayan, acı bir olay...İnsanlığa karşı işlenmiş çok ciddi ve düşündürücü bir suç...Bir kıyım..

Sanırım kolay kolay, her ne kadar cümlelerin içerisinde "ama,fakat,lakin" gibi kelimeler eklenerek başka yönlere pencereler açılmaya çalışılırsa çalışılsın orta yerde böyle bir acı hakikat var..

Diktatörlerin, insanlığa karşı işledikleri suçlar ve reva gördükleri zulümler bununla da sınırlı değil...Tek tek sayabilmem için oturup araştırma yapmam gerek, kaldı ki bunada gerek duymuyorum açıkçası...Eminim okuyup araştırma sevdalısı olanlar zaten biliyorlar..

Bir ara kafayı ciddi manada taktığım bir mevzuu idi bu Yahudiler, tarihi kaynaklardan, Kuran'ı Kerimden, diğer kutsal kitaplardan vs.vs.

Kısa ve net olarak Arzı Mevud inançlarıyla ilgili şağıdaki şu alıntıyı paylaşayım...


"Yahudiler, belirli sınırlar içinde bulunan toprakların, Allah tarafından kendilerine vaadedilmiş olduğuna...
Haksız olarak ellerinden alındığına...
Eninde sonunda bu topraklara sahip olacaklarına inanıyorlar.
Ve bütün çalışmalarını ona yönelik yapıyorlar.
Ele geçirmek için çalıştıkları yerler, Nil-Fırat arasında bulunan topraklardır.
Dolayısıyla, bizim Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun bir kısmı.
Bakınız dinlerine çok bağlı olan Yahudilerin inandıkları muharref/bozulmuş Tevrat bu hususta ne diyor:
"Mısır'ın ırmağından (Nil'den) Fırat ırmağına kadar bu diyarı senin zürriyerine verdim" (Tekvin, bab: 15, ayet: 18)"
İşte bu düşünce ve inançlarından dolayı var olduklarından beri bu bölgeye yerleşme arzuları olmuş ve bu yolda her şeyi yapmış ve denemişlerdir..
1492 de İspanya' dan yine zulüm iddiası ve neticesinde oradan kaçmaya başlamışlar, bu yolda bir çok Avrupa ülkesi bu göçü kabul etmez ve çıktıkları yolda ölümlere maruz kalmış iken, Osmanlı İmparatorluğu bunlara kucak açmış, 1496 ' da Osmanlı topraklarına avdet etmişlerdir... Medeni Avrupalılardan! Görmedikleri insanlığı, hoşgörüyü Osmanlılardan görmüşlerdir..


Ve o tarihten sonrada koca çınar ağacının gövdesine kurt girmiş ve içten içe kemirmeye başlamıştır..

Rotayı Osmanlı' ya çevirmek bir tesadüf müydü? Okuduklarımızdan çıkardığımız sonuca göre değildi elbet.. Değildi, çünkü Ar-ı Mevud diye nitelendirdikleri topraklar Osmanlı idaresindeydi...Yine bilenler bilirler, geldikleri andan itibaren ne oyunlar oynandı..

Okuduğum ancak şu an hatırlayamadığım bazı kaynaklarda, işte bu Arzı Mevud'a göç ve harekete ivme kazandırmak adına, dünya üzerindeki nüfuzlu ve finansal güç sahibi Yahudilerin, hitleri bu tarz bir katliamı yapması için finanse ettikleri söylenmekte...Ancak bunlar ispata muhtaç tezlerdir...

Ama neticeten, bu bölgeye gelip yerleşmişlerdir. Belki sizlere absürt gelecek ama, başımıza musallat edilen satılmış pkk terör örgütünün konuşlandığı ve eylemlerde bulunduğu bölge ile, kuzey Irak' taki bölgesel kürt yönetimine ait bölgelere bakar isek, arzı mevud olayının hakikatini daha iyi gözlemleyebiliriz..Hayal mi değil mi, sizler karar verin...Ben kısaca analiz yaptım..

Hülasa; insanoğlu masum değil...

__________________
Bizde bilirdik kıkırdak fıkırdak olmasını...Ama kalbe en güzel hüzün yakışıyordu, bizde onu bastık sinemize...

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.