Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.06.14, 13:32   #3
Deniz
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,969
Ettiği Teşekkür: 14742
Aldığı Teşekkür: 15644
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 'Anıtkabir Mesajı' İlk Kez Cumhuriyet'te

Ekmeleddin İhsanoğlu Anıtkabir'i ziyaret etti

Cumhurbaşkanlığı seçimiiçin CHP ve MHP'nin çatı aday olarak gösterdiği Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu Ankara'da bugünkü programı çerçevesinde Anıtkabir'i ziyaret etti
Bazı milletvekilleri ve partililerle
Anıtkabir’e giden İhsanoğlu, Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.
İhsanoğlu Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:
Cumhuriyetimizin kurucusu ve İstiklal mücadelemizin kahramanı aziz Atatürk, Gencinden yaşlısına hepimize
emanet ettiğin Cumhuriyetimiz, bu günlerde Cumhurbaşkanının halk tarafından seçimi ile yeni bir safhaya ulaşmış bulunmaktadır.
Bu kutlu, bu ulvi vazifeye talip olduğum şu anda Cumhuriyetin değerlerinin takipçisi ve geliştiricisi olacağımı Türk milletine ilan ederim.
Ülkemiz işaret ettiğin "Yurtta sulh, cihanda sulh" ülküsüne her zamankinden daha fazla sarılma ihtiyacı hissetmektedir. Sosyal barışın ve huzurun temin edilip korunması, ülkemizin refah seviyesinin yükseltilmesinde kilit bir rol oynayacak; halkımızın mutluluğu bölgemiz ve dünyamız için de bir örnek teşkil edecektir.
Temelinde evrensel hukuk değerlerinin, sütunlarında bağımsız
yasamayürütme ve yargı kuvvetlerinin, çatısında insan hak ve hürriyetlerinin yer aldığı Türkiye Cumhuriyeti cepheleşen dünyada huzuru, itibarı ve istikrarı ile ilelebet payidar kalacaktır. Bizlere düşen, gelecek nesillerimizin mutluluğunu bugünden tesis edecek gerekli adımları atmak, çatışmadan ve çözümsüzlükten uzak duran ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşımaktır.
Bu kararlı yolculuğumuzda en büyük gücümüz milli egemenliğin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi, en sağlam dayanağımız ise muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak hedefimizdir.
Ruhun şad olsun
İNÖNÜ'NÜN MEZARINA DA ÇELENK BIRAKTI
Ekmeleddin İhsanoğlu daha sonra milli mücadele kahramanı ve 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün Anıtkabir karşısındaki mezarını ziyaret ederek çelenk bıraktı.
Ülkemize hayırlı olsun...
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti