Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.07.14, 04:46   #30
Taner
Tam Üye

Taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 61
Mesajlar: 436
Ettiği Teşekkür: 1141
Aldığı Teşekkür: 1752
Rep Derecesi : Taner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Musul'da Türk Konsolosluğundaki 48 Görevli Rehin Alındı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ekin Mesajı göster
IŞİD'in komutanı: Sünni oldukları için bırakacağız
Türk rehinelerinden sorumlu olduğu belirtilen IŞİD 'komutanı' Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğunda rehin alınan Türkler için "Güvenliklerini sağlıyoruz, onları ülkelerine iade edeceğiz. Korkulacak bir şeyleri yok çünkü onlar Sünni ve Hanefi inancından" dedi.

Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğunda rehin alınan Türklerden sorumlu olduğu belirtilen İŞİD komutanı, "Güvenliklerini sağlıyoruz, onları ülkelerine iade edeceğiz. Korkulacak bir şeyleri yok çünkü onlar Sünni ve Hanefi inancından" şeklinde konuştu.
Rudaw'ya konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen İŞİD komutanı, konsolosluk personelinin kentteki "gergin" durumu nedeniyle konsolosluktan alındığını savunarak "Güvenliklerini sağlıyoruz, onları ülkelerine iade edeceğiz. Korkulacak bir şeyleri yok çünkü onlar Sünni ve Hanefi inancından" dedi.

"BAŞKONSOLOS VALİLİKTE, PERSONELİ BAŞKA BİR YERDE"

Verdikleri mücadelenin sadece Irak'ın Şii hükümetine yönelik olduğunu da ifade eden komutan, Türk Başkonsolosunun Öztürk Yılmaz'ın "valilikte, personelinin ise başka bir yerde tutulduğunu" söyledi.

Komutan ayrıca "Diplomatlardan birinin yanında bir köpeği var ve biz köpeği için de yiyecek ve su verdik" dedi.

"KONSOLOSUN CEBİ ARANDI KOMUTAN YANIT VERDİ"

Rudaw ise, "İSİD'ye bir gazetecinin Türk Konsolosu'nun cebini arayıp onun yerine komutanın yanıt vermesi üzerine ulaştıklarını" anlatıyor.Kaynak----------------------------------------Ne kadar insancılmış bunlar. Değil insana hayvana bile hizmet etmişler.
Elinde silah...

Onlar zaten korkacak olsalar korkacakları bir durumun farkında olduklarında ekstra önlem alırlardı.
Erkeklik yapmışlar. Gelin bizi alın.
Türkiye'nin bir vatandaşını veya birkaç vatandaşı hakkında korkmayın onlar Sünni gibi ifadelerle güvenliğini sağlıyoruz falan filan...

Arkadaşlar bu durumu şöyle okumamız gerekir. Mezhep ayrımcılığı ve saire bir sürü yorum yapılabilir ama bunlar herkesin analiz edebileceği konular zaten tartışılıp duruyor. Her şeyden önemlisi ne idüğü belirsiz bir grup çıkıyor ve sizin vatandaşınıza yani TC 'ne diyor ki ben seni koruyorum. Bir vatandaşını ya da tüm vatandaşlarını koruması fark etmez burada verilen mesaj adamlar diyor ki ben TC 'den büyüğüm.

Ki adamlar haklılar eğer siz devlet olarak görevinizi yapmıyorsanız bir avuç çapulcu çıkar ve sana böyle bir mesaj verir. Bu Türkiye'nin düştüğü korkunç bir durumdur.

Arkadaşlar buralara nasıl geldik? Başkanlık bakanlık genel müdürlük müdürlük diplomatlık vs. Bu gün belirli kademelerde yer işgal eden insanlar kapasitelerini aşan ve yaptığı görevin sorumluluklarını bilmeyen ve hatta kötü niyetli ve hatta Türkiye'ye düşman insanlardır.

Bir zamanlar Irak Amerikan işgaline uğramadan önce barzanilere talabanilere diplomatik düzeyde kabul eden Türkiye'yi alçaltan siyasetçi veya devlet adamlarımız bunlara pirim vere vere adam yaptılar. Aynı Türkiye bu gün İşit gibi saçmalıkları yok beş ülkeden biriymiş yok bilmem ne imiş böyle bir dünya yok. Bunların tamamı cıa nın onlarca yıl önce planladığı ve hayata geçirdiği senaryolar.

Çok acıdır ki bazen Türkiye'den yana gibi görünen sol görünen amerikaya karşı gibi görünen gazeteler yada köşe yazarları hep aynı sisteme hizmet etti. Halkımız sağlı sollu uyutuluyor. Halkımıza kimse realiteyi ortaya koymayı halkı bilgilendirmeyi göze alamıyor. Alacak olanlar yıllar önce aynı mekanizma tarafından ortadan kaldırıldı. Uğur Mumcu ve Gerici örgütler tarafından ortadan kaldırılan tüm diğerleri. Bu kadar diyorum gerisini siz anlayın lütfen...
__________________
Gerçekçi ol İmkansızı iste.
Taner isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Taner'in Mesajına Teşekkür Etti