Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.07.14, 11:59   #3
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Farkında olamadıklarımız

Sn Mislina,

Sanırım değerli forumdaşlarımız sorduğunuz sorunun farkında olamadılar veya oldular ama zamanları yeterli değildi görüş bildirmeye vakit ayıramadılar. İzninizle ben sorunuz hakkında görüşlerimi belirteyim. Seçme ve seçilme demokrasinin fıtratında var imam Tayyip hazretleri malum fıtrat kelimesini çok kullanır.

Aslında bana göre Türk milletinin kendisinin bizzat seçtiği ile, kendisini temsil etsin diye seçip parlamentoya gönderdiklerinin Cumhurbaşkanı seçmesinde aslında bir sakınca yok. Ve fakat eğer sağlıksız bir seçim sistemi ile parlamento vücut bulmuş ve milli iradeden yoksun ise orada sorun var ve anti demokratik bir oluşum var demektir.
Anti demokratik bir oluşumun seçeceği kişi ise anti demokratik bir seçimin ürünü olacağından yapacağı icraatların tümü anti demokratik ve meşruiyeti tartışmalı hale gelecektir. Tıpkı Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığı tıpkı imam Tayyip Erdoğan başbakanlığı ve hükümeti gibi.

Milletin önüne anti demokratik yasalar ile engel konulmuş, bireyler belli makamlara istenen şartları taşıdığı halde aday olamıyorsa, adaylık şartını sadece 20 vekilin imzası seçkinciliğine bağlamışsa, ve milletin önüne farklı seçenekler konmamış hiç haz etmediği 3 insan konmuş buyurun bu 3 kişiden birini seçiniz denmiş ise burada demokrasi yoktur, seçkincilerin dayatması vardır ve muhalefet ise buna alet olmuştur.

Sistem bu olursa, parlamento seçse ne olur? Millet seçmek üzere sandığa gitse ne olur? Evet seçmek seçilmek demokrasinin fıtratında var ama bu sistemle fıtratı alabora ederek yaptığınız seçimle halkı boğulmaya mahkum ediyorsunuz demektir ki, bunun adı demokrasi değildir olsa olsa ileri demokrasidir.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.