Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.07.14, 16:25   #4
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131194
Aldığı Teşekkür: 42585
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Farkında olamadıklarımız

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mislina Mesajı göster
Sizde hoş geldiniz)

Bu arada izninizle aklıma takılan ve aynı zamanda kurcalayan bir soru sormak istiyorum.Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Sizce Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesinin esprisi ne olabilir ve Cumhurbaşkanı'nı halk seçmeli mi?(Çok şey istiyorum biliyorum fakat nedenleri ile olursa sevinirim-)
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Sn Mislina,

Sanırım değerli forumdaşlarımız sorduğunuz sorunun farkında olamadılar veya oldular ama zamanları yeterli değildi görüş bildirmeye vakit ayıramadılar. İzninizle ben sorunuz hakkında görüşlerimi belirteyim. Seçme ve seçilme demokrasinin fıtratında var imam Tayyip hazretleri malum fıtrat kelimesini çok kullanır.

Aslında bana göre Türk milletinin kendisinin bizzat seçtiği ile, kendisini temsil etsin diye seçip parlamentoya gönderdiklerinin Cumhurbaşkanı seçmesinde aslında bir sakınca yok. Ve fakat eğer sağlıksız bir seçim sistemi ile parlamento vücut bulmuş ve milli iradeden yoksun ise orada sorun var ve anti demokratik bir oluşum var demektir.
Anti demokratik bir oluşumun seçeceği kişi ise anti demokratik bir seçimin ürünü olacağından yapacağı icraatların tümü anti demokratik ve meşruiyeti tartışmalı hale gelecektir. Tıpkı Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığı tıpkı imam Tayyip Erdoğan başbakanlığı ve hükümeti gibi.

Milletin önüne anti demokratik yasalar ile engel konulmuş, bireyler belli makamlara istenen şartları taşıdığı halde aday olamıyorsa, adaylık şartını sadece 20 vekilin imzası seçkinciliğine bağlamışsa, ve milletin önüne farklı seçenekler konmamış hiç haz etmediği 3 insan konmuş buyurun bu 3 kişiden birini seçiniz denmiş ise burada demokrasi yoktur, seçkincilerin dayatması vardır ve muhalefet ise buna alet olmuştur.

Sistem bu olursa, parlamento seçse ne olur? Millet seçmek üzere sandığa gitse ne olur? Evet seçmek seçilmek demokrasinin fıtratında var ama bu sistemle fıtratı alabora ederek yaptığınız seçimle halkı boğulmaya mahkum ediyorsunuz demektir ki, bunun adı demokrasi değildir olsa olsa ileri demokrasidir.
Ilk önce kusura bakmayin, son iki haftadan beri biraz stresteydim.
Dügün hazirliklari yüzünden!.

Konuyu simdi gördügüm icin, cevap vermeye calisayim dedim.

Halkin secimi olmasi iyi birsey.

Hatirlayalim, Kurtulus Savasindada Halk secti!.
Sayet Imparatorluk 1493´ten beri zehirlenmeye baslamis, Padisahlarimiz milletinden sistemle uzaklastirilmis durumdaydi.
Bir taraftan yemenden giren Düsmanlar, Öbür taraftan Mezopotanyadan giren Hashasiler, Kuzey dogundan osmnlinin son senelerinde baski ve Zulüm getiren ermeni ordulari.

Burada tarihimizde Rus ordularinada karsi savasmis olmamiz tabiki Osmanli imparatorlugunu bayagi darbe ugratmisti.

Hatirlayalim, Osmanlin son senelerinde bile, Dogal kaynaklar tespit edilmisti.
Bu Dogal kaynaklari Avrupaya bildiren Mosad, Avrupayi ayaklandirmis, Osmanlinin herbir kösesinden Osmanli imparatorlugunu Parkalamak amacli yola düsmüslerdi.

Padisahimiz, Mosad tarafindan Isole edildigi icin, nede onlarin kenef bekcisi yapilmisti, Memleketin her bir kösesine Hashasiler kaleleri zapt etmeye basladi.

Bir zamanlar "Mustafa Kemal" Konstatinobelden cikip, Samsundan Kurtulus savasini baslatmasaydi, simdi Sütcü Iman´in maceralarini bile anlatamazdik.

Konuda Ileri Demokrasi sözü gectigi icin, sunada bir Cevap yazmaya calisacagim:

Hatirlarsak su nevi Ileri demokrasi adinda, Osmanli zamanida adim atmaya basliyorduk.
Ermeniler osmanli imparatorlugundan Toprak talebinde bulunmus, bunlar Red edilmisti!.

Simdi, halbuki ayni zamanlari yeniden yasiyoruz!.
Simdiki bir nevi Güc, ayni O Tarihlerdeki gibi, Kalelerimizi Zapt etmis, Ileri Demokrasi amacli ilk Önce kurtulus Savasindan beri, bir birine Kaynasan Milleti bölmeye calismislardir!.

Ne kadar Basarili olduklarini acik olarak görüyoruz!.

Burada Büyük bir Mankomuz var!.
Bir zamanlar hakkinla Din ve Politigi ayirmis olmamiz, Dinimizin Sapiklar Tarafindan kötüye kullanilmamasi amacli yapilmisti.

Essas bunu gözden kacirdik!.

Milletimiz bir zamanki sapiklarin laflarin kandi, Canakkaleyi sapiklar geciyor diye Politik yapip, Sahte Dinlerine Politigi alet etmis oldular!.

Bu durumdan sonra, Diniz bile Vurguna ugramis, Camilerimize VIP adi altinda ******ler sokulmaya calisilmisti!.

Iste bunu gözümüzün önüne getirmemiz lazim!.

Herse yalan olsa bile, Dini Gecmisimizde bir gercek var!.
Dinimiz Orta Asyadan gelme, burada Dinsizlerin eliyle degistirilmis durumda olmasi!.
Hatirlarimiza getirirsek, Hz. Muhammedi Cuma Namazina Davet eden SAUdi Kraliyeti, Hz.Muhammed icin Altin Kaplamali Halilar üzerinde Namaz Kilmasini kaül görmüs, onun Gölgesi altinda sömürücülügünü dahada arttirabilecegini düsünmüstü.

Hz.Muhammedin Cevabi:
Allahin huzuruna ciktigimda, ister Cölde olsun, ister Baska bir Dogada, Allahimin Huzuruna cikarim diye!.

Burada Altin Kaplamali halilar üzerinde Allahin huzuruna cikabilmek hic birsey degistirmez!.

Allahin huzurunda hepimiz ayni oldugumuz icin, Böyle uygulamalar Allaha Hakaret olabilecegini bile aciklamisti!.

Ondan sonra yeniden Milletin icinde Cuma Namazini kilmis, böylelikle Dininin VIP sömürücülerle Kirlenmesini önlemis bulunmustu!.

Daha evvel aslinda, Camilerimizde VIP diye birsey yoktu!.
Sayet bu Sapiklar, Camilere VIP sözünü sokupta, Dinlerini bile degistirmislerse, onlar hesabini her halde vericeklerdir!.

Seneler evvelsine Hayatimda bir olay olmustu, birkac konudada bunu anlatmistim.
Bir günü Cuma Namazinda katilmamis olsam bile, Havluda bir seye taniklik yaptim.
Kahvede otururken, Havludan sesler gelmeye basladi, bir kac sapik Hocayla münakasadaydi.
Neymis durum?.

Patronlari yaninda olarak, Cumanin bu sefer cok uzun oldugundan yakiniyorlardi, Islerini takip edemediklerinde yakiniyordular!.

Bunlari iyi tanidigim icin, dayanamadim disariya cikip, sirada, Patronlarinla beraber Firca cektim.

Söyledigin sözler!:
Bütün hafta koltukta oturduz, halen isleri beceremedinizde simdi bu Iki Saat icindemi Bütün Haftanin isini becerebileceksiniz?.

Bütün hafta Haksiz halde yaptiklariniza karsin birde Maas aldiniz, Sosyal stat+ünüzü y+ükseltmeye yaradi.
Bütün Hafta Caldiniz, Cabaladiniz!.

Bütün hafta Namussuzluk yaptiniz!.
Patronunuz sayenizde Sosyal Statüsünü koruyabildiniz, Serefinizi sifirladiniz.

Patronunuz sizin Sosyal statünüzden sorumlu olabilir, Hocada sizin Namus anlayisinizdan.
Sayet Hoca Cuma Namazini uzun Tutmussa, demekki ne kadar namussuz olduklarinizi görmüs, burada size nasihat vermeye calismistir diye, siradan fircami kestim.

Bunu haricinde, hocayi sevmis olsam bile, istegine hayir dedim.
Cemaatin icinde Vaaz vermek!.

Allahin Huzuruna böyle ********lerle cikmayi, Red ettim!.

Biliyorum konu bu degildi, sadece Bunu söylemekle, Ruh halimizin nerelerde oldugunu aciklamak istedim.

Son 12 sene icinde, ********lik artik Diz Kapagini gecmis, Dinimiz bile, Birlerden VIP kelimesinle uzaklastirilmis durumdadir.

Din birlestirici
Din Af edici
Din Ön yargisiz
Allah huzurunda hepimiz ayniyiz!

Bayramlarimizin, Seyranlarimizin fitratinda bile, Aftan bahsedilirken, Dinimizi ne hale getirdik!.

Bu Benim Dinim olamaz, Tayyibin Dini Benim Dinim degildir!.

Gelelim yeniden su secilme davasina!.

Son 12 Senesinde olanlarin sonuclarina bakilirsa, PKK acilimi adi altinda, Fesat milletin arasina sokuldu!.
Bu Fesat artik yeteri kadar ayrimcilik yaptiktan sonra, 1915 diye ...... sahis, Ermenileri bile Bota almaya calisti!.

Burada Agri´yi tebrik ederim, Bosbakanin yolunu Kesip, AKP´yi secimde devirdi!.

Iste Kurtulus Savasimiz bu olmali!.

Halk Cumhurbaskanini secebilmeli!.

Sahte AKP Kedileri Hapse tikilip, Milletin Cumhurbaskanini secme hakki taninmali!.

Oylarina Millet Sahip cikabilmesini ögrenmeli!.

Son secimlerde oldugu gibi, Hirsizlari Vatan hainleri önlemeli!.

Tabiki simdi Türkiye yeni uyanmakta, dahada bilgilensin, Hak yiyenleri, Fitrati kendi hesabina calisanlari sapiklari görmesini dilerim!.

Daha cok yazicaktim ama, simdi fazla zamanim yok, kacmam lazim.

Yok yok, sadece islerim bastiriyor.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.