Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.07.14, 17:29   #12
Mathematician
Kroniköğrencideğilartık:D

Mathematician - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 298
Ettiği Teşekkür: 12966
Aldığı Teşekkür: 17543
Rep Derecesi : Mathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Atatürk’ün Dostları | Yakın Çalışma ve Silah Arkadaşları

Her bir kelimeyi tek tek okudum. Gözlerim doldu, tüylerim diken diken oldu onların hayatlarını, Atatürkle kesiştiği yollardaki çabalarını okurken. Kimi tıp alanında kimi eğitimde, kimi tarım, kimi ekonomi, kimi savaşlarda yüksek başarılar göstermiş. Kimi de Atatürksüz hayatı kabullenemeyip intihar etmiş.

Zaman zaman Atatürk'le fikir ayrılığına düşenler de olmuş ama hepsinin tek amacı yeni kurulan ülkenin gelişmesi kalkınmasıymış. Bu ülke için bunca emeği geçen Atatürk ve onun yakın dostlarının ruhu şad olsun. Onlar bu ülke için bu kadar uğraşmışken bizler içine etmekteyiz.

Real, bir konu ancak bu kadar güzel anlatılabilinirdi. Müziği defalarca dinledim, fotoğrafların her santimine defalarca baktım. Konuyu hazırlayan ellerin ve gözlerin dert görmesin. Emeğine sağlık.