Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.07.14, 17:41   #28
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29582
Aldığı Teşekkür: 32318
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Nihal Atsız | Hayatı | Eserleri

@Insanlikarayan

Tarihe takılıp kalıyorsun. En büyük hata budur.

Türklükle övünmek yapılan savaşlarla fethedilen yerlerle olmamalıdır.

Türklükle övünmek kültürünle renginle bu topraklarda yetişmiş bilimle sanatla olmalıdır.

Bu faşistin düşüncesini ben zaten biliyorum. Sürdüğü hayali hedefler düşmanlar son derece gülünç ötesi.. Atatürk milliyetçiliğini bile diğer milletlerden alınmış karıştırılmış bir çorba olduğunu iddia edecek kadar manyaklardan biri. Zamanında yazdığı dergilerde bu tür yazılarıda var araştıran bulur.

Biraz önceki arkadaş bana ermeni demişti. Hrant Dink'ten girdi dikkat edersen. Direkt ırkım üzerinden beni eleştirmeye çalıştı. Yinede bozuntuya vermedim. Çünkü benim için ırkın bir anlamı yok. Ha ama onlara göre önemi var neden? Ben bu faşistin savunduğu "safkan"(Hayali safkan eheheh) Türklerden değilim bundan emin olabilirsin(!) Baba tarafım Kazak Türk'üyken Anne tarafım ortodoks Rumlarındadır. Ben bu adama göre öldürülmesi gereken bir kişiyim. Neden? çünkü düşmanım. Goya vatanı bölmeye hazırlanıyorum. Devlete muhalifim o ayrı ama vatan bambaşka birşeydir. Devlet ile vatanı bir arada tutamazsın. Devlet dediğin şey kuvvetlerdir yıkılır yenisi yapılır. Ama vatanı kaybettinmi yenisini yapamazsın.

Düşmanı yaratmak istiyorsan nefreti körüklemelisin. Pis kürt pis ermeni pis bilmemne de bakalım birine.. Ondan sonra o adam senin bayrağından saygı görmesini bekleyecekmisin? Bekleyemezsin. Bugüne kadar yapılan buydu şimdi ağlıyoruz neden acaba?

Nihal atsız görüşünü savunanlar emin ol şu anki bölücülerden bir farkı yok. Nasıl oluyor bu? Sen hiç ırk genellemesine giremeyecek olan birşeyi yaratıyorsun başta.. "Türk" kavramı ırk'a indirgiyorsun bu doğru değil işte.. Atatürk bile "Ne mutlu Türk'üm diyene" derken bu mesajı ters anlayanlar var "Hissediyorsan seviyorsan Türk'sündür sen" diyor bunu ırka indirgemiyor ki zaten indiremezde.. "Türk Devleti" adında birşey tarihte hiç yok mesela.. "Göktürkler" var "Hunlar" var "Uygurlar" var "Gagavuzlar" var "Selçuklular" var. var oğlu var.. Yani "Türk" çatısı altında birleşmiş bir sürü topluluklar var tarih boyunca.. Aslında böyle bakınca Amerika'yla bir benzerliğimiz var gibi.. Çünkü orada birine desen "Amerikalıyım" der ama aslı uzakdoğudur fransızdır almandır kanadalıdır japondur vs vs... Bilmem anlatabiliyormuyum? Yani Türk adında bir ırk zaten yok Türk sadece bir üst kimlik.. Ben Türk'üm diyebiliyorum bir anarşist olduğum halde.. Çünkü biliyorum bunu milliyetçilğe indirgemeden nasıl benimseyebileceğimi.. Bu ülkenin topraklarındaki renkleri kültürleri ve yaşamlarını seviyorum. Bir kürt'le oturup döner'in en iyi nerede yeneceğini tartışabilirim. Bir Laz ile oturup en iyi balığın ne olduğunu en iyi karadeniz türküsünün hangisi olduğu hakkında sohbet edebilirim. Bir rum'la oturup geçmişten bugüne yaşanan o renkli festivaller hakkında konuşabilirim. Bir ermeni kardeşimle sarı gelin türküsünü söyleyebilirim. Türk olmanın en güzel yanı bu zaten. Türk kelimesi bir çatıdır kısacası..

@ReaL

Abi çağ değişir ama görüşler değişmez. Ha biz bize çamur atanlara çamurla karşılık değil dost eliyle karşılık vermeye çalışıyoruz artık bu bizim saflığımızdan mı yoksa salaklığımızdan mı bilemiyorum.. Genelde kaybediyoruz tabi.

İmla hatalarım olmuş olabilir. Umarım yoktur.^^

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.