Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.07.14, 11:20   #37
Deniz
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,969
Ettiği Teşekkür: 14742
Aldığı Teşekkür: 15643
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Nihal Atsız | Hayatı | Eserleri

(Gerçekleri iyi analiz edilmeli bence)

Orta Asya Türklerinin %90'a yakını safkan Türk'tür
Türkiye'de yaşayan 40 milyon civarı safkan Türk'üz Ayrıca Türk boyları vardır ( Özbek, Kazak, Oğuz, Aşına, Nogay) hepsi Türk'tür.

C .G güven...
***************

Türk topluluklarının tümü birbirinden farklıdır. Yani aslında farklı ırktır. Bir Kırgız ile bir Tatar'ın dil dahil hiç bir ortak yönü yoktur. Keza Kıpçak ile Uygur'un da. Tek ortak noktaları tarih birliğidir. Asya'da bile durum bu iken Anadolu'da ırktan bahsetmek hiç olanaklı değildir. Hititlere, Friglere, İyonyalılara, Lidyalılara ne oldu acaba? Hepsinin kökü mü kurutuldu? Bu insanlar yeni egemenin gücünü tanıyarak burada yaşamaya devam ettiler. Bizden önce Roma ve Bizanslı idiler. Bizimle Türkleştiler. Kızı alıp verdik, karıştık. Bu nedenle hepimiz biraz Asyalı isek biraz, Maveraünnehirli, biraz Anadoluluyuz. Türk'ün tanımında bile bir ortak düşünce ortaya konamaz iken Anadolu'da Türk ırkından bahsetmek ve savunmak akıl sınırlarının dışındadır. Zaten bir anlamı da yoktur. Hiç kimse seçme şansı olmadığı bir özelliğinden dolayı üstün ya da alçak olamaz. Ancak bugün Anadolu'da yaşayan herkes etnik kökeni ne olursa olsun vatandaşlık esaslı Türklüğü benimsemek zorundadır. Yoksa Anadoluyu'da elde tutamayacağız. ..
Bu tarihten sonra büyük Türk milleti için dönülecek başka toprak parçası, gidilecek başka göç güzergâhı ve verilecek başka vatan köşesi asla, ama asla kalmamıştır.
Burasının adı Türkiye Cumhuriyeti, milletinin adı ise büyük Türk milletidir.
Ya bu vatanda yaşayacağız, ya da bu vatan uğruna seve seve can vereceğiz.
Ya bu topraklar ve üzerinde yaşayan millet bir ve kardeşçe kalacaktır, ya da Türk milletinin kayıplarına yeni halkalar eklenecektir.
Göbek bağımızın kesildiği yer daima son nefesimizi vereceğimiz yer olacaktır


Ne Mutlu Türküm Diyene...

Bilgi paylaşımınız için teşekkürler...
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.