Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.07.14, 11:42   #38
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Nihal Atsız | Hayatı | Eserleri

@Ekin

Gençliğe hitabede bahsettiğin o söz elbette geçerliliği vardır ama bunu atsızın vasiyetiyle karşılaştırman çok saçma..

Ha neden saçma olabileceğinide söyleyeyim. Bir kere Atatürk vasiyetinde direkt hedef göstermedi. Dahili ve Harici bedhahlar(yanlış yazmış olabilirim) içersinde kürtler lazlar çerkezler rumlar vs vs var olabilir demedi.. Ha deseydi yine kabul edermiydim hayır.. Kaldı ki kendisi bile bu topraklarda savaşıp ölen düşmana bile sahip çıkarak "onlar bizim evlatlarımızdır" demişti.. İçerdeki düşmanlar hiç tahmin etmediğiniz kişilerden olabilir ki bu zamana kadar tarihe baktığımızda cumhuriyetin kuruluşundan bu yana darbelerde idamlarda atsızın vasiyetinde belirtilen bu azınlıkların hiçbiri yer almadı. Bire bir kendini milletin sahibi sanan, herşeyde hakkı olduğunu, Türklüğü Cumhuriyeti koruduğunu sanan gladyo sayesinde yükselen generallerin elinde ülke dahada geriye gitti. Korkuyla yönetildi bu ülke.. Halende yönetiliyor..

Düşman her zaman olacaktır. Tanrı düşman verecekse onurlusunu versin bu millete.

@Hasat

Yağmur Atsız babasının izinden giden bir insan değil(bu güzel birşey).. Kendisi sol görüşlü bir insan.. Hani Babasının direkt düşman bellediği komunistlerden..

Daha önceki yazılarımdada belirtmiştim atsız Atatürk milliyetçiliğine saygı göstermez hatta cumhuriyeti bile eleştirmişliği vardır. Çünkü içinde bulunduğu düşüncenin ne kadar hastalıklı olduğu aşikardır..

Alıntı:
Bugün ırkçılar da, kemalistler de Türk milleti içinde birer küçük zümredir. Irkçılık kemalistlerin hoşuna gitmiyorsa, kemalizm de ırkçıların hoşuna gitmiyor.

Hatta kemalizm denilen muazzam safsata kısmen Fransa kısmen de İtalya ve Rusyadan alınmak suretiyle dış âlemin bir değil, birkaç merkezine birden bağlı olan, bu suretle diğerlerinden daha çok ve karmakarışık bir şekilde dışarıya bağlı bulunan bir ucubedir.

Irkçılıkla Kemalizm arasında bir ölçüştürme yapmak gerekirse şöyle denebilir: Irkçılık, bizden olmayanların bize hep ihanet ettiklerini bilmekten doğan tarihi bir gerçeğe, Kemalizm ise otuz yılın yalan dolan propagandasına dayanmaktadır."
@Deniz68

Siz bir ırka Türk diye seslenildiğini duydunuz mu? Kendiniz genelliyorsunuz. Uygurlara Uygur Türkleri denir Kırgızlara Kırgız Türkleri denir. Yani böyle uzar gider. Çünkü hepsi bir çatı altındadır ve bu çatıda Türk'tür..

Bu çatı altında toplanan ırklar aynı gelenek ve görenekleri kültürü ve dili paylaşırlar..Eğer yazınızda belirtilen "Safkan" kelimesi gerçek olsaydı kusura bakmayın biz hiçbirimiz safkan değiliz. Çünkü araplarla bir olduk osmanlı sağolsun(!) Ve hepimiz bu ülkenin düşmanıyız o zaman hepimiz vatanı bölmek istiyoruz bu atsıza göre

Birde böyle düşünün.. Yanılmıyorsam siz solcusunuz.. Atsıza göre sizde düşmansınız bunuda belirteyim dedim^^

-----

Deyin ki bu adamın şiirlerini seviyoruz bir edebiyatçı olarak değerlendiriyoruz. Ama Türklükle yüceltmek hele Atatürk'le bir tutmak işte yapmayın bunu gözünüzü seveyim. Hele mesajlara teşekkür eden arkadaşlarım teşekkür edeceğinize gelin sizde fikrinizi paylaşın.
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti