Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.07.14, 14:31   #44
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1431
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32417
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Nihal Atsız | Hayatı | Eserleri

Ya şimdi arkadaşlar bakın..

Ben size dolaylı yoldan faşist olmakla suçlamıyorum. Sadece içinde çeliştiğiniz bazı yerler var ve ben bunları kendi fikrimce eleştiriyorum. Çünkü gerçekten bazı yerlerde anlayamıyorum sizi. (En iyimser böyle düşünüyorum)

Bakın bu konuda tamam edebiyatçılığından konuşursunuz birşey demem banane bu adamın edebiyatçılığından.. Tıpkı Hitlerin ressam olması gibi.. (Gariptir en tutucular nedense sanat aşığı oluyorlar)

Bir ülkede ben Türk'üm demek faşistlik değildir bana göre.. Ama bir adam ben Türk'üm Bu dünyada en büyük Türklerdir diyorsa onda faşistlik sezilebilir. Yeni genç ergen geziciler ve solcu arkadaşlarımız Ben Türk'üm diyene faşist diyorlar mesela.. Bunlar Türk kelimesinin içeriğinden bir haberdar.. Türk bir ırk değil ama bunlar öyle sanıyor neden? işte bu atsız gibi düşüncede olanlar yüzündendir.

Bende Türk'üm evet şimdi ben faşist mi oluyorum. Bana göre bir kürtte aynı söyler ermenide lazda vs vs.. Ha istemeyen de olur eyvallah dersin geçer gidersin. Senin ulu önderin demiş "Türk olmaktan mutluysan ne mutlu sana" diye.. Dışarıdan gelen herhangi bir milletten kişide Türk olabilir.. Bu adamın dediğine bakıyorum. Kürtler Türk olamaz Ermeniler Rumlar Türk olamaz onlar köpektir onlar düşmandır vs vs..

Gagavuzlarda Türk mesela ama Müslüman değiller tamamen Hristiyanlar. Bu adama göre bunlarda Türk değil.. Yada Hazarlar tamamen Türk geleneğinden gelip Musevi olduklarıyla bilinmektedir. Bu adama görede değil.

Bütün bunlara rağmen siz diyorsunuz ki bu adamın düşünceleri gerçek Türklüğü temsil ediyor? eğer öyleyse kusura bakmayın sizde gizli faşistsiniz yok öyle demiyorsanız zaten bir düşünce karmaşası içindesiniz ki ben sizde en çok bunu görmekteyim sevgili arkadaşlarım.

Ben Türk diyene pis faşist demiyorum. Zira Türklüğün ne olduğunu neleri kapsadığını iyi bilirim demeyeyim de iyi bilmeye çalışıyorum diyeyim.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.