Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.07.14, 15:08   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5999
Mesajlar: 25,853
Ettiği Teşekkür: 100747
Aldığı Teşekkür: 141643
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Uğur Dündar’a Dava TBMM’de


Toptaş, "Adalet Bakanı yolsuzluğu ortaya çıkaran gazeteye ve gazeteciye dava açıldı"

Yolsuzluk yapanlara değil yolsuzluğu açığa çıkartan gazete ve ve gazetecilere dava açıldığına dikkat çeken CHP’li Ahmet Toptaş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ‘ın yanıltıcı bilgiler verdiğini ve bunun da kamuoyunu üzdüğünü ifade etti.

Daha önce Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar’ın haberlerini Meclis gündemine taşıyan CHP Afyon Milletvekili Ahmet Toptaş, verdiği önergesinde, Sözcü Gazetesinde aralık ayı içerisinde çıkan haberlerde “Kayınpeder-enişte çok para var bu işte”, “Ballı Paranın miktarı 60 milyona dayanıyor”, “112 skandalı”, “Bakanlığa Rüşvet Verdim”, “Kayınpeder-enişte rüşvet var bu işte” ,”Tık Yok” başlıkları ile haberleri hatırlattı.

CHP’li Toptaş konu ile ilgili olarak, “Bu haberi yapan Gazeteci Uğur Dündar aynı tarihlerde köşesinde konular ile ilgili bilgileri paylaşmıştır. Yine konuşmacı olarak katıldığı Televizyon Programlarında elindeki belge ve bilgileri Savcılıklara vereceğini beyan etmiştir. Haberlerin içeriğinde Başbakanın Danışmanı olan Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan’ın eniştesi Sağlık Bakanlığında bir Bürokrata 100 Bin TL rüşvet verdiğini söylemiştir. dedi.

O dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e, “Bu çerçevede;Savcılık Sözcü Gazetesinde bir kaç gündür çıkan haberler ile ilgili Gazeteci Uğur Dündar’dan elindeki belge ve bilgileri istemiş midir?” diye sormuştu.

CHP’li Toptaş’a yanıt Adalet Bakanı Bekir Bozdağ‘dan geldi. Bozdağ, görülmekte olan bir dava hakkında Yasama Meclisinde yargı yetkisinin kullanılması ile ilgili soru sorulamayacağı, görüşme yapılamayacağı veya herhangi bir beyanda bulunamayacağını…Cumhuriyet Başsavcılığına ibraz edeceğini beyan etmesine rağmen, halen bahsi geçen belge ve bilgilerin bu başsavcılığa ulaşılamadığını…..Soru önergesinde yer alan diğer hususlarla ilgili olarak Sağlık Bakanlığıyla yapılan yazışmalar devam etmekte olup, bakanlığımıza bilgi iletildiğinde ayrıca cevap verilecektir deniliyor.

BAKAN YANILTICI BİLGİLER VERDİ

Adalet Bakanı Bozdağ’ın kendisine yanıltıcı bilgiler verdiğini ifade eden Ahmet Toptaş, SÖZCܒye şöyle konuştu, ” Adalet Bakanı konuyla ilgili yanıltıcı bilgiler verdi.Dava açılmadı dediği sanıklardan Oktay Ferşat hakkında sahte isimli kişi muhtelif mahkemelerde 4 dolandırıcılık davası bulunuyor.Yine yolsuzlukları ortaya çıkaran Sözcü Gazetesine 5 tekzip ve 2 ceza davası dilekçeleri ret edildi. Tazminat davaları yine aynı şekilde ret edildi.Bugün itibariyle herhangi bir soruşturma olmadığını biliyoruz.Sayın Bakan yolsuzluk yapanlara değil yolsuzluğu açığa çıkartan gazete ve ve gazetecilere dava açıldığını söylemiş.Bu konuyla ilgili Adalet Bakanı yanıltıcı bilgiler vermesi kamuoyunu üzmüştür.dedi.

Kaynak
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.