Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.07.14, 21:13   #67
Tanıdık
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 71
Ettiği Teşekkür: 4465
Aldığı Teşekkür: 7540
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? (Cumhurbaşkanı Adayı)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Kac yaslarindaydin O Zamanlar?.
Sahsen hatirlarsan, Ankarada bile, Bir Mahalleden öbür Mahalleye gecilemiyordu evvelsine!.

12 Eylül derken, bir evvelsini hatirlamak isteyen tabiki yok.
Sadece Haberlerde, Günde 60 Ölüden bahsediliyordu!.

Darbe deniliyor, ondan sonra olan akini gördük, Buralara kadar uzadi.
12 Eylülden evvel, Ankaraya gidip, bir Mahalleden öbür Mahalleye gecilemiyordu, bunun nedenleri neydi O zaman?.

Daha evvelsi Güllistan olmus olsaydi, 12 Eylül olaylarina neden kalirmiydi?.

Sunu burada söylemek istiyorum.
Bulundugum Ortamda, kendim Trakyali olarak, Agridan gelen Tanidiklarimda var, Hakkariden gelen Tanidiklarimda.

Kapinin önünde ilk önce Süpürülmesi lazim oldugunu düsünüyorum.
Ondan evvel Ölümler, 40´tan asagiya inmiyordu, bu gercekler hemen unutuldu.
Kendinde bahsettin, Okul caginda Faaliyetlerde bulundugunu, neden gerek duydun O Zaman O Faaliyetlere, Konusupta cözülemezmiydi?.

34 Sene sonra, simdi aklimizi yanimiza alip, Konusabiliriz, Belkide?.

Biz yaşadığımız coğrafya gereği, batıda olan insanlara göre netameli bölgedeydik... 13-14 yaşlarında tutuştuk kavgalara...Evimiz bombalandı...Kurşunlandı... Lise yıllarımızda nefes alamadık zaten, bir okulumuz vardı... Ne gerek vardı demişsin... Ocakçıydık biz...Sülalenin tamamına yakını MHP li, az bir kısmı CHP li...Akrabalar bile bölündük o zamanlar...

Sözde memlekete komünizmi getirtmeyecektik, geçit vermeyecektik... Resmen kullanıldık... Memleket çocukları olarak birbirimizin gırtlağını sıktık, kurşun sıktık... Önce mahallelerimiz ayrıldı, sonra sınıflarda sıralarımız...Acı ve kötü günlerdi...

O günleri görüp bizzat yaşayan olarak kısır çekişmelerden bıktım artık... Herkes inandığına inansın arkadaş, kimse kimseye kötü söz söylemesin...

Millet seçim günü geldiğinde sandığa gidip oyunu kullanacak, kime teveccüh ederse o seçilecek...

Şimdi benim her kesimden arkadaşım var ve hepisiylede aram iyidir...Bir araya geldiğimizde siyasette konuşuruz, eski günlerden de ama asla birbirimize kem gözle bakmayız, kucaklaşarak karşılarız birbirimizi, kucaklaşarak ayrılırız...

Merak gitti mi İnsanlıkarayan.

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti