Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.07.14, 15:35   #1
Chevy
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 189
Ettiği Teşekkür: 2382
Aldığı Teşekkür: 7203
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Sanal Uyuşturucu (İ Doser) Tehlikesi ile Karşı Karşıyayız

Gençler arasında hızla yayılan yeni trend i-doser!

Kısaca bilgi verecek olursak;
İ-doser belirli şartlar altında kulaklığı takıp dinleyerek "farklı hisler" yaşamanızı vaad eden bir program..

İ-doser beyine farklı frekanslarla binöral dalgalar gönderiyormuş ve bu dalgaların beyine olan etkisiyle çalışıyormuş farklı farklı tipleri var.

Örnek verecek olursak;

Alkol
Kokain
Sleep angel (uyutuyormuş)
Orgazm
Quick happy (çabuk mutluluk) gibi...

Bazıları ücretsiz bazılarının fiyatı ise 200 $ kadar çıkabiliyor... Ama pek tabii hepside internette ücretsiz olarak bulunabiliyor..

Alkol sesini dinlediğinizde içmiş gibi oluyormuşsunuz. Quick happy mutlu ediyormuş falan filan...

Ses dalgalarının beyine olan etkisi bilimsel bir gerçek, Dolayısıyla bu program ve saçma sesler bütünü gençler ve çocuklar için ciddi tehlike arz ediyor. Gerçek uyuşturucuya yönlendirme ihtimali çok fazla.

Bunun kullanıcılarıda azımsanmayacak derecede çok hem ülkemizde hem dünya genelinde...

Ben dün gece bir tanesini denemeye karar verdim öyle kolay ulaşılabilir ki Youtube'da dahi bulunuyor..

Denediğim quick happy idi. Açtım o sesi zaten müzikal değeri yok. Garip uğultulardan ibaret artık saçmalığındamıdır yoksa gerçekten mi etki etti bilmiyorum ama gülmeye başladım durduk yere

Sonra ne yapıyorum ben çok saçma bu diyerek kapattım. Tamamiyle placebo etkisi olduğunu düşünüyorum ben ama

Kapattıktan sonra yarattığı baş ağrısıda cabası....

Sonuç olarak; bu her ne olursa olsun zararlı birşey özellikle beyne olan zararı ciddi boyutlara varabilir...

Ben de size tavsiye eğer çocuklar odalarına kapanıp kulaklıklarıyla sürekli Birşeyler dinliyorlarsa "Ne dinlediklerine" mutlaka bakın. Zira dinledikleri bir "sanal uyuşturucu" ise onu hemen uyarıp o programdan kurtulmasını sağlayın...

Kaynak: Benim
Kaydet
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.