Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.07.14, 10:49   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5994
Mesajlar: 25,829
Ettiği Teşekkür: 100698
Aldığı Teşekkür: 141580
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Iraklı Olsam Ekmel Bey’e Oy Verirdim

Iraklı olsam Ekmel Bey’e oy verirdim
Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, Halk TV’de katıldığı Basın Koridoru programında Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ve CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun bugün yaptığı tanıtım toplantısın değerlendirdi. “Ekmek için Ekmeleddin” sloganı için “hukuk ekmektir Türkiye’deki temel mesele hukuksuzluktur, özgürlüklere müdahaledir, yolsuzluktur.” yorumunu yapan Özdil, “Bu seçimde biz sadece Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü de oylayacağız mesele budur ama Ekmeleddin Bey Irak’ı anlatıyor. Mesela ben Iraklı olsaydım Ekmeleddin Bey’e oy verme konusunda bir tereddütüm olmazdı. Hakkaten Irak’ın bütünlüğü konusunda gayet olumlu açıklamaları var. Türkiye’nin sorunlarına karşı bir şey duyamıyoruz” eleştirisini getirdi.

CHP’YE OPERASYON YAPILIYOR


TSK’ya yapılan operasyonun benzerinin CHP’ye yapıldığını söyleyen Özdil, “Bugün CHP nasıl bir parti derseniz verilecek bir cevap yok. Süheyl Batum mudur CHP Sezgin Tanrıkulu mudur? Ekmeleddin İhsanoğlu mudur Yılmaz Büyükerşen midir?” diye sordu.

Özdil sözlerini şöyle sürdürdü, “Yetmez ama evet referandumununda bize ‘bitaraf olan bertaraf olur’ diyorlardı. Şimdi de illa diyorlar ki ‘oy verecek misin vermeyecek misin’ aynı mantık bu. Tayyip Erdoğan’ın uslubundan ne farkı var? Mesela açılım meselesinde ‘ya kardeşim bu açılımın içinde ne var anlatın bize anlatın dediğimizde’ analar ağlasın mı istiyorsun diyorlardı bize. Şimdi de aynı mantık. Ekmeleddin İhsanoğlu olmasın diyoruz başka biri mi olsun diyoruz mesela ‘Tayyip Erdoğan mı seçilsin’ diyorlar. Ya kardeşim Tayyip Erdoğan’ın seçilmesini istediğimiz herhalde düşünülemez. Bu dayatma yetmez ama evet referandumu ve açılım konusundaki Türkiye’nin maruz kaldığı kara propagandanın aynısını şimdi yaşıyoruz”


__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla