Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.07.14, 14:32   #28
Mavilik
Üye

Mavilik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2
Ettiği Teşekkür: 6
Aldığı Teşekkür: 175
Rep Derecesi : Mavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

Sen oy kullanmayacaksın anlaşılan.

Şimdiden yer mi yapıyorsun huuuu

Anlaşılmayan bir nokta var. Kimse, kimseyi silah zoruyla oy kullandırtmıyor. Oy kullanmayan insan, eleştiri hakkını da kaybeder. Zira herşeye razı olmuş olur.

Ben İzmir'deyim, oy sandığım Ankara'da da olsa erinmeden gider oyumu kullanırım..

Ben de dediğin şekilde oy sandığım Ankara'da da olsa erinmem giderim. Kaldı ki son seçimde oy kullanmak için Ankara'dan geldim, gittim. Mesele bu değil. Mesele körü körüne birilerini desteklememek, biraz altını eşeleyince de hiçbir adayın o makamı hak etmediğini üzülerek görmek. Ekmeleddin İhsanoğlu'nda tereddüt ettiren de şu söyledikleri:
-Suriyelilere hiç kapımızı açmamalıydık./İslamın yardımseverliği?
-Geziyi ilk 3 gün ben de destekliyordum./Desteklemedi?
-Lgbt hakları evrensel haklar değildir./Dünyada böylesi zulüm gören ve haksızlığa uğrayan ortak bir kitle daha var mı?

Bir de kendisi akademisyen, islam işbirliği teşkilatı genel sekreterliği yapmış, buna rağmen servet sahibi. Mal varlığı hiç de azımsanacak boyutta değil. Körü körüne peşinden gitmek yerine sırf bu yüzden bile bir durup düşünmek gerek.

Evet Erdoğan seçilemezse -ki trafolara kedi falan giriyor zor bir ihtimal- şaşırırız ama İhsanoğlu seçildiğinde de çok bir şey değişmeyecek. Bu insanlar zihniyet olarak ortak bir noktada birleşen kişiler. Ufak tefek anlaşmazlıkları olmuyor değil ama seçilirse gül gibi geçinip giderler. Paranın açamadığı kapı var mı?

Son olarak "hiçbiri benim adayım olamaz" deyip oy kullanmamak yerine "hangisi olsa daha az üzülürüm" düşüncesiyle oy kullanacağımı da belirteyim. Keşke böyle durumlarda kalmasaydık.