Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.07.14, 23:08   #128
Mavilik
Üye

Mavilik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2
Ettiği Teşekkür: 6
Aldığı Teşekkür: 175
Rep Derecesi : Mavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerdeMavilik Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Okudum - Tavsiye Ederim...

Şimdi açıkçası Türk Edebiyatı başlığı altında olunca Türk Edebiyatı'ndan kitap tavsiye edeceğimizi düşünmüştüm ama tavsiye edilenlere baktım, böyle bir ayrıma gidilmemiş.
Böyle bir ayrım yoksa ben çok net olarak "Yüzyıllık Yalnızlık"ı tavsiye ediyorum kitap okumaya değer verenlere :>
Marquez müthiş yazmış.Yoktan bir aile,kasaba tasarlamak, bir kitaba bir sürü insan ömrü sığdırmak ve bunu bu kadar akıcı bir şekilde yapmak her yazarım diye geçinenin harcı değil.
İsimler sorunmuş gibi dursa da onun bile bir katkısı var kitaba bence.Favori kitabım olmuştur kendileri.
Sanki kitabın birçok kesiti başka başka kitaplar olabilirmiş, kitap bir kitap değil de birçok kitapmış gibi.Bu da bir neden olsa gerek yani adam o kadar nobel kazanmış, benimki de laf.
Arka kapakta tamamının kendi çocukluğunun yansıması, gerçek olduğunu söyleyip büyülü gerçekçilik akımını böylesine ustaca kullanılması onu Marquez yapıyor zaten. Huzurla uyusun, hiç unutulmasın.
On beş yıl hazırlanmış bu kitaba. Kitabın her satırı, her paragrafı, her sayfası kusursuz. Muazzam bir kitap, mutlaka mutlaka mutlaka okunmalı :')